×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Sāk īstenot lielāko ārzemēs dzīvojošo latviešu aptauju (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta (LU FSI) pētnieki sadarbībā ar LU Ekonomikas un vadības fakultātes pētniekiem sāk īstenot lielāko ārzemēs dzīvojošo latviešu aptauju. Tās mērķis ir iegūt daudzpusīgu informāciju gan par pēdējās desmitgadēs izbraukušajiem Latvijas iedzīvotājiem, gan par latviešu diasporu kopumā, informē LU.

Aptaujā aicināts piedalīties ikviens Latvijas valstspiederīgais vai latvietis, kas saistīts ar Latviju, bet pastāvīgi vai daļēji dzīvo un strādā ārpus Latvijas. Aptaujas anketa ir pieejama interneta vietnē aptauja.migracija.lv. Anketu veido vairāki tematiskie bloki: pārcelšanās uz dzīvi ārpus Latvijas, apmierinātība ar dažādiem dzīves aspektiem, nodarbinātība un izglītība, attiecības ar Latvijas un mītnes zemes sabiedrību u. c. Rēķinoties ar cilvēku aizņemtību, aptaujas dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja aizpildīt īsāku vai izvērstāku anketas versiju. Aptauja tiek īstenota laika posmā no šā gada 4. augusta līdz 15. septembrim.

Aptauja tiek veikta LU FSI pētnieciskā projekta “Latvijas emigrantu kopienas: nacionālā identitāte, transnacionālās attiecības un diasporas politika” ietvaros.

“Tā būs līdz šim lielākā un ambiciozākā šāda veida aptauja, kuru īstenos Latvijas zinātnieki, cenšoties iegūt pēc iespējas precīzāku kopainu par ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem. Aptauja kopā ar citām projektā īstenotajām aktivitātēm sniegs ne tikai nenovērtējamu ieguldījumu tādu jomu zinātniskā izpētē, kā nacionālās identitātes saglabāšana, darbaspēka mobilitāte, izglītības ekonomika, reemigrācijas un diasporas politika valsts un pašvaldību līmenī, bet bagātinās visas sabiedrības zināšanas un izpratni par Latvijas cilvēkiem – mūsu laikabiedriem visā plašajā pasaulē,” norāda projekta vadītāja Inta Mieriņa.

Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Sociālais fonds, un tā īstenošanā ir iesaistīti sociologi, ekonomisti, politologi un komunikācijas pētnieki. Projektu organizatoriski un praktiski atbalsta LR Ārlietu ministrija, Latvijas Pašvaldību savienība, kā arī Pasaules Brīvo latviešu apvienība un citas organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai tad taa ir aptauja? Viens vieniigs jautaajums – kur juus shobriid dziivojat? … un atkal letinji iebraukushi auzaas! Tieshaam jau smiekliigi, ka jaasaka … UN ATKAL…
    … un atkal shiis aptaujas anketas kljuudu novels uz kaada cita, nevis atlaidiis no darba iisto vainiigo – amatieri, kas maak tikai runaat, bet ne dariit.

  2. Kamer kangari bus pie stures ,izmainas negaidiet,bus tikai pasutijuma vaidi.

  3. Kartejais banans atskaitei.

  4. Vai pie latviešu diasporas tiks pieskaitīti arī krievvalodīgie okupanti un kolonisti, kuri formāli skaitās “Latvijas piederīgie”?

  5. Kāda ir pilnā aptauja.migracija adrese. Šī, kas ir dota, neveras vaļā.

Draugiem Facebook Twitter Google+