×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Sākas LU Bibliotēkas nedēļa

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien sāksies Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas nedēļa, kas piedāvās apmeklēt trīs jaunas izstādes un vairākus konkursus, aģentūrai BNS pavēstīja LU Preses centrs.

LU Bibliotēkas nedēļa notiks līdz 19.aprīlim.

No pirmdienas bibliotēkā Kalpaka bulvārī būs apskatāmi mākslinieka un LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes pasniedzēja Olafa Muižnieka jaunākie darbi izstādē “Olafs Muižnieks. Zīmējumi”. 17. aprīlī atklās bibliotekāres Sarmītes Vaļkas fotogrāfiju izstādi “Zibsnis mirklī”. Fotogrāfijās parādīta bibliotēka Kalpaka bulvārī – tās īpašie mirkļi, telpas, ikdienas notikumi un pasākumi.

Savukārt izstādē “Bibliotēku dārgumi” tiks piedāvāta jauna papildināta ekspozīcija, kas veidota, sveicot LU 95. gadadienā. Šajā ekspozīcijā vienkopus apskatāmas LU Akadēmiskās bibliotēkas un LU Bibliotēkas kultūrvēsturiskās bagātības. Jaunajā ekspozīcijā varēs apskatīt LU speciālās kolekcijas, kas kādreiz piederējušas LU profesoriem Ernestam Felsbergam, Pēterim Šmitam, Embrikam Strandam, kā arī eksponātus no profesora Jēkaba Lautenbaha rokrakstu kolekcijas.

Bibliotēkas nedēļā notiks arī vairāki konkursi. Visās nozaru bibliotēkās risināsies konkurss “Kādam, Tavuprāt, ir jābūt superbibliotekāram”, kurā apmeklētāji būs aicināti uzzīmēt un uzrakstīt savu atbildi uz šo jautājumu. Savukārt LU Bibliotēkas profilā sociālajos tīkos norisināsies konkurss “Izstāžu bums 2014”, kurā no 13. līdz 17. aprīlim LU Bibliotēkas “Facebook” profilā tiks publicēts jautājums par notikušajām izstādēm. LU Bibliotēkas nedēļas noslēgumā izlozēs uzvarētāju, kas iegūs divas biļetes uz mūzikas festivālu “Laba daba”.

Mācību nodarbībās “Veselīgs treniņš smadzenēm – pavasara īpašais piedāvājums” interesenti varēs apgūt datubāzu platformas “Web of Science” un “Scopus”, kā arī “Proquest”, “JSTOR”, “Taylor&Francis” un arī vairākas e-grāmatu platformas. Nodarbības notiks no 13. līdz 16.aprīlim bibliotēkā Kalpaka bulvārī.

Zinātnes entuziasti 15. aprīlī aicināti piedalīties jauno zinātnieku seminārā “Plaģiātisma mašīna un citi pētniecības pavērsieni”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+