×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Sāksies starptautiskā dizaina izstāde

Foto: LETAFoto: LETA

No šodienas līdz 4. oktobrim notiks Rīgas starptautiskā dizaina izstāde “Design Isle 2015”, aģentūru LETA informēja starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības “BT1” mediju koordinatore Inese Libere.

Pasākums trešo reizi Ķīpsalā vienkopus pulcēs vairāk nekā 190 dizainerus no visas Baltijas. Izstādē varēs aplūkot gan ierastās lietas, gan iepazīt inovatīvus dizaina risinājumus.

Sākot ar 2015.gadu, izstādē “Design Isle” īpaša uzmanība tiks pievērsta kādai noteiktai tēmai, un šī gada lielā tēma ir velosipēds. Šogad izstādē galvenā loma tiks piešķirta velodizainam, un apmeklētājiem būs iespēja novērtēt jaunākos uzņēmumu “Ērenpreiss”, “Hopp”, “Krupis Vello”, “Pegeout” dizaina velosipēdu modeļus.

Lai uzņēmējiem aktualizētu skatlogu noformējuma nozīmīgumu produktu pārdošanas veicināšanā un topošajiem dizaineriem sniegtu iespēju izpausties, pirmo reizi izstādē “Design Isle 2015” tiks rīkots skatlogu konkurss.

Tajā Rīgas Amatniecības vidusskolas topošo reklāmas dizaina speciālistu uzdevums būs oriģināli skatlogā “iesaiņot” “Ērenpreisa” velosipēdus, sadarbojoties ar mentoriem. Labāko skatloga noformējumu noteiks izstādes apmeklētāji. Uzvarētāju komanda balvā saņems iespēju papildināt savu darbu portfolio ar projektu – iekārtot “Ērenpreisa” veikala skatlogu.

Iespēju novērtēt Latvijas dizaineru radošumu un varējumu piedāvās Latvijas Dizaineru savienības rīkotā konkursa “Gada balva dizainā 2015” laureātu darbu ekspozīcija. Šogad konkursam ir pieteikts rekordliels darbu skaits – kopumā 172 pieteikumi, kas izstādes apmeklētājiem ļaus iepazīt Latvijas dizaina daudzveidību.

Dalībnieku piedāvājumā būs neikdienišķi gaismekļi, šobrīd tik populārās palešu mēbeles, interjera priekšmeti ar latviešu rakstu zīmēm, oriģinālas stikla izlietnes un pat apģērbi, kas radīti vienā eksemplārā.

Ekskluzīvu lietu cienītāji izstādē varēs aplūkot apdares materiālus, kas ļauj “spēlēties” ar gaismu un faktūru interjerā, vai koka durvis, kas darinātas no simts un vairāk gadu veca kokmateriāla.

Izstādi rīko starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT1” un Latvijas Dizaineru savienība ar Rīgas Tehniskās universitātes atbalstu.

Vienlaikus ar dizaina izstādi notiks starptautiskā mēbeļu, interjera un apgaismojuma izstāde “Baltic Furniture 2015”, kurā nozīmīgākie Baltijas ražotāji un tirgotāji prezentēs jaunākās mājas un biroja mēbeļu kolekcijas, plašu mēbeļu furnitūras klāstu, modernus gaismas ķermeņus un stilīgus interjera priekšmetus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+