×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Samazinājies trūcīgo iedzīvotāju skaits Latvijā

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš 2012.gada janvāra trūcīgo cilvēku skaits Latvijā samazinājies par 50 500, liecina Labklājības ministrijas (LM) operatīvā informācija.

2012.gada decembrī trūcīgās personas statuss spēkā bija 109 595 cilvēkiem, kas ir par 50 500 mazāk nekā 2012.gada janvārī, kad šāds statuss bija 160 110 cilvēkiem. Pagājušā gada janvārī trūcīgo cilvēku skaits bija 8% no visiem Latvijas iedzīvotājiem, bet decembrī par trūcīgiem tika atzīti 5% cilvēku, aģentūru LETA informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane.

Trūcīgo cilvēku skaits Latvijā sāka sarukt kopš 2012.gada marta. Proti, 2012.gada februārī šāds statuss bija spēkā 160 600 iedzīvotājiem, bet martā – 159 400. Arī turpmākajos mēnešos šis skaits samazinājās, decembrī sasniedzot 109 600 cilvēkus.

Pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem 2012.gada decembrī izlietoti 4,47 miljoni latu, no kuriem aptuveni viens miljons latu bija nepieciešams garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstu izmaksai, bet 1,5 miljoni latu – dzīvokļu pabalstu izmaksai. Pārējiem sociālās palīdzības pabalstiem izlietots 1,8 miljoni latu.

Centrālās statistikas pārvaldes pētījums “Par mājsaimniecību rīcībā esošajiem ienākumiem 2011.gadā” liecina, ka jau 2011.gadā trūcīgāko mājsaimniecību ienākumi palielinājušies, pateicoties valsts un pašvaldību maksātajiem pabalstiem, pensijām un citiem sociālajiem transfertiem. Tas nozīmē, ka sociālā palīdzība tieši vistrūcīgākajiem cilvēkiem bija mērķtiecīga, norāda LM.

Lai trūcīgo cilvēku skaits turpinātu samazināties, LM 2013.gadā strādās pie sociālās drošības sistēmas attīstības atbilstoši pēckrīzes perioda vajadzībām, ka arī veicinās uz iekļaujošu izaugsmi vērstu nodarbinātības politiku un atbalstu ģimenēm ar bērniem.

LM plāno veikt virkni pasākumu, kas ļaus darbspējīgajiem iedzīvotājiem atgriezties darba tirgū un samazinās nepieciešamību vērsties pēc pašvaldību atbalsta GMI līmeņa nodrošināšanai. 2013.gadā paredzēts ieviest vairākus aktīvās nodarbinātības pasākumus, piemēram, reģionālās mobilitātes programmu “Darbs Latvijā”, atbalstu bezdarbniekiem ar atkarības problēmām un darbnīcas jauniešiem.

Sekmīgi īstenojot iepriekšminēto, LM prognozē, ka jau šogad pieaugs sociāli apdrošināto cilvēku skaits, palielināsies vidējā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu alga, paplašināsies atbalsts strādājošajiem ar bērniem, kas uzlabos iedzīvotāju materiālo situāciju.

LM uzskata, ka šogad stājušies spēkā vairāki pasākumi, kas uzlabo Latvijas iedzīvotāju sociālo drošību laikā, kad viņi nevar gūt ienākumus no darba, tostarp ir dubultoti maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstu izmaksu griesti, palielināts vecāku pabalsta minimālais apmērs. Tāpat cilvēkiem bezdarba periodā no 2013.gada bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods noteikts deviņu mēnešu garumā visiem saņēmējiem neatkarīgi no iepriekšējā apdrošināšanas iemaksu stāža.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+