×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Samoilovs un Šmēdiņš – Polijā par uzvaru

foto: fivb.orgfoto: fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš “Grand Slam” posmu Stare Jablonkos ceturtdien sāka ar 2-0 (21:18, 21:18) panākumu pār igauņiem Kristo Kollo un Rivo Vesiku. Polijā gribam parādīt labu spēli un uzvarēt – mūsējie ir kaujinieciskā noskaņojumā.

Rangā pirmo pozīciju ieņemošie Samoilovs un Šmēdiņš pirmajā spēlē eksaminēja igauņus, kuri veiksmīgi spēlēja kvalifikācijā un pirmo reizi šosezon iekļuva “Grand Slam” posma pamatturnīrā. “Mums ir ļoti draudzīgas attiecības. Kad mēs bijām jauni, igauņi Kaiss un Vesiks bija topā. Gribējām patrenēties ar elites sportistiem, citi ar mums nevēlējās pīties, bet viņi nekad neatteica. Tagad Vesiks jau četras ziemas brauc pie mums uz Ēģipti trenēties,” “LA” pastāstīja Aleksandrs Samoilovs.

Lai arī abi seti uzvarēti ar vienādu rezultātu, to scenārijs bija krasi atšķirīgs. Pirmajā no 14:13 latvieši aizmuka līdz 19:13 un mierīgi to noslēdza savā labā, bet otrajā 12 reizes bija neizšķirts. Galotnē gan latvieši bija pārāki.

“Uzvarēja tas, kas mazāk kļūdījās. Bloku nebija daudz, pāris reizes labi nospēlējām aizsardzībā. Beigās igauņi mazliet salūza,” skaidroja Jānis Šmēdiņš. “Otrais sets bija grūts. Pirmā seta beigās ļāvām viņiem ieskrieties un laikam sajuta, ka var cīnīties. Tomēr spēlējām pacietīgi un savus punktus salasījām.” Pret duetiem, kas pārvar kvalifikācijas sacensības, viņi noskaņojoties kā uz jebkuru maču un par nenovērtēšanu nevarot būt runas.

Igauņi cītīgi servēja pa Samoilovu, bet Saša atbildēja ar labu uzbrukumu. “Man piekliboja servju uzņemšana un viņi to centās izmantot. Pirmajā setā četras reizes pēc kārtas atdevu. Uzbrukums? Neteiktu, ka bija ļoti labs procents, bet uzvarai pietika.”

Tribīnēs pārliecinošs pārākums bija sarkanbaltsarkanajiem – vairāk kā pussimts latviešu pārbļāva nepilnu desmitu igauņus. “Atbalsts bija ļoti labs, patīkami spēlēt,” Jānis novērtēja tautiešu balsis un karogus. “Mums vēl jātiek līdz izšķirošajām spēlēm brīvdienās, bet cerams, ka tad vēl piebrauks līdzjutēji,” tā Aleksandrs. Uz jautājumu, ko viņi grib Polijā paveikt, Jānis tradicionāli skaļus paziņojumus neizteica, bet pārinieks norādīja, ka mērķis ir uzvara. Ranga līderiem pieticīgākus uzdevumus nemaz neklātos stādīt.

Otrajā grupas mačā vēlāk ceturtdien pretī nāks mājinieki Bartošs Losjaks un Pjotrs Kantors, kuri pirmajā mačā trijos setos diezgan negaidīti apspēlēja amerikāņus Džeikobu Gibsu un Keisiju Patersonu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+