Latvijā
Politika

Sasauc Nacionālās drošības padomes sēdi0

Trešdien, 21.februārī, Rīgas pilī notiks Nacionālās drošības padomes sēde, kuras darba kārtībā iekļauti jautājumi par “situāciju Latvijas banku sektorā” un Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoru, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojums sociālajā vietnē “Twitter” iepriekš liecināja, ka sēdē tiks skatīts jautājums par “situāciju Latvijas banku sektorā”.

Sēdē tik skatīts arī jautājums par SAB nākamo vadītāju. Saskaņā ar likumu SAB direktoru ieceļ Saeima pēc NDP priekšlikuma. Pagaidām nav skaidrības ne par to, vai Saeima varētu paust atbalstu pašreizējā SAB direktora Jāņa Maizīša pārvēlēšanai, ne par to, vai politiķiem padomā ir kādi citi iespējamie kandidāti uz SAB vadītāja amatu.

Kā ziņots, pašreizējais Maizīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Kandidātu SAB vadītāja amatam izvirza NDP, bet gala lēmumu par šo jautājumu pieņem Saeima.

Vējonis iepriekš atzinis, ka SAB vadītāja pienākumus uz otro termiņu varētu uzņemties Maizītis, jo viņa skatījumā viņš ir visnopietnākā kandidatūra, kuru prezidents atbalsta.

LA.lv