×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Nils Ušakovs: “Saskaņa” labos kļūdas (9)

Foto: Karīna MiezājaFoto: Karīna Miezāja

Eiroparlamenta vēlēšanas partijai Saskaņa bija svarīga un ļoti nopietna mācība. Mums – “Saskaņas” partijai un man personīgi – neizdevās pārliecināt savus atbalstītājus un vēlētājus, ka šīs vēlēšanas ir svarīgas. Ka ir svarīgi atnākt līdz iecirknim un nobalsot.

Tas nebija viegls uzdevums, jo Latvijas iedzīvotājiem kopumā un arī mūsu vēlētājam maz interesē Eiroparlaments. Tomēr tas, protams, nav attaisnojums tam, ka mēs šo uzdevumu neizpildījām. Un jo īpaši uz tā fona, ka “Vienotībai” un Nacionālajai apvienībai savu vēlētāju mobilizēt izdevās.

Mēģināšu ar Rīgas piemēru paskaidrot to, ko nozīmē zema aktivitāte. Rīgas domes vēlēšanās pagājušajā gadā par “Vienotību” un Nacionālo apvienību kopumā nobalsoja apmēram 73 000 cilvēki. Turklāt “Vienotība” komanda pagājušajās vēlēšanās bija ļoti vāja. Šogad Rīgā par “Vienotību” un Nacionālo apvienību nobalsoja 75 000. Neskatoties uz to, ka “Vienotībai” šoreiz bija zvaigžņu komanda, pieaugums ir minimāls. Var teikt, ka, pat neskatoties uz Ukrainas krīzi, abām labējo nacionāļu partijām atbalstītāju skaits nav pieaudzis.

Taču vēlēšanu aktivitāte Rīgā samazinājās no 233 000 līdz 145 000 – tā “Vienotība” kļuva par čempionu. Rezultāts šoreiz ir tas, ka bez Dombrovska un Kalnietes uz Eiroparlamentu dosies arī Pabriks un Kariņš. Bet “Saskaņu” pārstāvēs tikai Andrejs Mamikins.

Mēs visi pārdzīvosim to, ka Latvijā vairs nebūs Pabrika un Kariņa. Mēs pārdzīvosim arī to, ka Mamikinam nāksies strādāt par diviem – trijiem.

Galu galā, ne tikai Latvijā vēlēšanu rezultāti ir pārsteigums. Francijā negaidot ir uzvarējuši ultralabējie, mūsu netālajā kaimiņvalstī Dānijā – galējie nacionālisti.

Taču oktobrī, kad Latvijā notiks parlamenta vēlēšanas, zema aktivitāte var radīt pavisam citas, nopietnas sekas – antisociālas vērtības mūsu valstī var sākt valdīt pilnībā. To nedrīkst pieļaut!

Vienlaikus es esmu priecīgs, ka vēlētāji atbalstīja Andreju Mamikinu. Viņa ievēlēšana iezīmē jaunu tendenci “Saskaņas” partijā. Partija piesaista – un piesaistīs vēl dedzīgāk – jaunus, talantīgus un aktīvus biedrus. Cilvēkus, kuriem ir tuvas mūsu vērtības – sociāli atbildīga politika, latviešu un nelatviešu kopā strādāšana.

Tas nozīmē, ka nevienam no partijas “vecbiedriem” nav garantēta automātiska ievēlēšana vai pārievēlēšana – neskatoties ne uz kādiem pašiem nenoliedzamākajiem iepriekšējiem nopelniem. Kļūs stiprāka iekšējā konkurence partijā. Aktivitāte aktivitātes dēļ, kas ne vienmēr izceļas ar gudrību, nedos priekšrocības, tās dēļ varēs saņemt arī negatīvu atzīmi.

Šobrīd es gribu pateikt paldies “Saskaņas” atbalstītājiem par ļoti savlaicīgo mācību – un došos strādāt, lai labotu kļūdas!

Nils Ušakovs ir Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ar vairāku kreisi noskaņoto deputātu ievēlēšanu, var aktīvāk tikai noliegt un bremzēt demokrātisku virzību. Sēdēt un katru reizi būt opozīcijā un katru reizi balsot pret jebkuru svarīgu lēmumu, mākslīgi radīt valodu jautājuma problēmu, tas drīz vairs nedarbosies. Cilvēki Latvijā grib dzīvot mierā un Saskaņas deputātam ir tikai viena balss, un tas arī visu izsaka. Nevajag mānīt lasītājus, ka ar lielāku aktivitāti parlamentā var ko vairāk panākt. Panākt var tikai ar kopīgo nobalsojumu. Varbūt vairāk vajag stāstīt par iekšējo kārtību, kā strādā Eiropas parlamentā. Tas, kā izskatās Latvijā, ne gluži tāpat izskatās uz vietas. Un šis ir klaji demagoģisks un noniecinošs raksts pret latviski domājošiem deputātiem. Tikpat labi var sacīt, ka arī bez šībrīža mēra it labi iztiktu skaistā Rīga. Jācer, ka ārpus valsts nesāksies klaji noniecinošas darbības pret Latviju kopumā. Galu galā, Latviju pārstāv dažādu tautību un interešu cilvēki. Kāpēc galvaspilsētas mērs nerunā par saimnieciskas dabas problēmām, bet tik dikti satraucies par politisko partiju? Rīgai trūkst tieši nacionālās pašapziņas, to nu gan vajag veicināt, nevis mūžīgi svinēt mistiskus pašapliecināšanās svētkus, kas grauj saprašanos starp cilvēkiem. Un nesakiet, ka maija devītajā datumā nešķeļat sabiedrību… Visa armijas atribūtika ir steidzīgi jāaizliedz tādos lielos masu pasākumos pie pieminekļa.
  Patīkami turēt Jāņu vaiņagu galvā, ai, cik patīkami tomēr.

 2. Sociāli atbildīgai politikai un visu godīgai kopā strādāšanai vajadzētu būt katras partijas darbības pamatā. Ja turpināsies deķa vilkšana katram uz savu pusi, tā arī paliksim pie sasistas siles armazām pensijām, zemām skolotāju algām un ekonomiskajiem bēgļiem uz Īriju, Lielbritāniju, Vāciju utml.

 3. Kļūda ir pats Ušakovs. Labāk lai skrien maratonu .

 4. IZBEIDZIET ! -- LA Atbildēt

  “You are posting comments too quickly. Slow down.”

 5. Es zinu kas tās par kļūdām, bet skaļi neteikšu

 6. Kļuda viena – vai Latvijas krievu partija un Latvija kā valsts vai Latvijas Kremļa partija un Latvija kā guberņa…

 7. Paldies Dievam, neesmu padomju okupants un man tāds Saskaņas Centrs ir pie vienas vietas.

 8. jo pati” Saskaņa” Latvijas politikā ir ļoti liela kļūda,kura jālabo.Lai jau Dieviņš nedod mums piedzīvot vēl arī tos “jaunos, talantīgos un aktīvos biedrus. Cilvēkus, kuriem ir tuvas mūsu vērtības “.Nez kādas tad būs tās aktivitātes EP ,kuras Nils uzdos 2- un 3-kāršot Mamikinam?Laikam jau tās ir saskaņotas ar mātes uzņēmumu “Vienotā Krievija”.

 9. “Saskaņa” ir kļūda no sākta gala. Tāpat kā neveiktā deokupācija un dekolonizācija ir kļūda.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+