×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

Savickis: fonds “Marguerite” strādā kā vidutājs “Latvijas Gāzes” akciju pārdošanā (1)

savickis1

Vācijas energokompānijai “E.ON Ruhrgas International” (EON) piederošo “Latvijas Gāzes” akciju pārdošanā vairāku Eiropas banku veidotajam fondam “Marguerite” kā vidutājam vajadzētu akcijas piedāvāt “nopietnām kompānijām”, pēc “Latvijas Gāzes” padomes sēdes piektdien sacīja uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis.

Viņš minēja, ka viens no padomes sēdē pārrunātajiem jautājumiem bija saistīts ar EON piederošo “Latvijas Gāzes” akciju pārdošanu. “Darbs šajā virzienā notiek,” teica Savickis.

Pēc kompānijas padomes priekšsēdētāja vietnieka sacītā, “Latvijas Gāzes” administrācijas un arī viņa personīgā nostāja ir tāda, lai vairāku Eiropas banku veidotais fonds “Marguerite”, kas strādā kā vidutāju kompānija, piedāvā Vācijas uzņēmuma akcijas “nopietnām kompānijām”. “Protams, vislabāk gribētos lai būtu akcionārs, kas ir pats ar savu gāzi. Piemēram, amerikāņi daudz runā par slānekļa gāzi, jo tas būtu ideāli, ja kāda amerikāņu kompānija nopirktu vācu daļas. (..) Tad divas lielās puses [krievu un amerikāņu] kopā spriestu par “Latvijas Gāzes” tālāko attīstību. Tas arī būtu interesanti,” klāstīja Savickis.

Viņš uzsvēra, ka negribētos, lai “Latvijas Gāzes” akcijas nopērk kāda spekulatīvā kompānija vai tāda, kas vēlāk gribētu ar akciju pārdošanu nopelnīt. “Gribētos, lai būtu solīds akcionārs,” viņš teica.

Tāpat padomes sēdē runāts par kompānijas pagājušā gada finanšu rādītājiem. “2014.gads nav bijis neko sliktāks par 2013.gadu – apgrozījums apmēram tāds pats, peļņa tāda pati. Investīcijās tika izlietoti 35 miljoni eiro – Inčukalnā [pazemes gāzes krātuvē], gāzesvada remontos un kompresoros,” stāstīja Savickis.

Padomes sēdē runāts arī par valdības lēmumu saistībā ar trešās energopaketes ieviešanu, kas paredz dabasgāzes tirgus liberalizāciju. Savickis sacīja, ka sēdē nolemts gaidīt valdības un Ekonomikas ministrijas tālāko rīcību saistībā ar šo jautājumu, pēc tam tiks lemts par “Latvijas Gāzes” tālākām darbībām. “Acīmredzot būs kaut kā jārunā [ar valdību un Ekonomikas ministriju] – vai nu tur būs tiesu darbi vai tiks atrasts kaut kāds kompromiss,” klāstīja uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks, vienlaikus gan neatklājot, cik iespējami ir tiesu darbi, jo tas būs atkarīgs no tālākām sarunām.

Jau rakstīts, ka Latvijas valdība pērn 2.septembrī vienojās iesniegt nesaistošo piedāvājumu EON par “Latvijas Gāzes” akciju pirkšanu. EON prasīja 220 miljonus eiro.

Tāpat vēstīts, ka nesaistošo piedāvājumu par akcijām bija iesniegusi Lietuvas valstij piederošā enerģētikas grupa “Lietuvos Energija” kopā elektroenerģijas un gāzes pārvades tīklu operatoru “Epso-G”.

“Latvijas Gāze” nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir EON (47,2%), Krievijas “Gazprom” (34%) un “Itera Latvija” (16%). Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” biržas otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. O, čekists pēkšņi pamodās…

Draugiem Facebook Twitter Google+