×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Serbijas jaunievēlētais prezidents pirmajā vizītē dosies uz Maskavu

nikolics

Serbijas prezidenta vēlēšanās uzvarējušais nacionālistu politiķis Tomislavs Nikoličs pirmajā ārzemju ceļojumā dosies uz Maskavu, kur viņš tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Nikoličs ar Putinu tiksies sestdien, vēsta ziņu aģentūra “Tanjug”. Prezidenta vēlēšanu uzvarētājs aicināts uzrunāt Kremļa partijas “Vienotā Krievija” kongresu kā Serbijas Progresa partijas prezidents. Nikoličs solījis saglabāt Serbijas virzību uz Eiropas Savienību, vienlaikus nostiprinot tradicionāli ciešās saites ar Krieviju. Viņa vizīte Krievijā ieplānota vēl pirms Serbijas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas, kurā viņš, daudziem par pārsteigumu, sakāva līdzšinējo valsts galvu Borisu Tadiču, tomēr vizīte papildināta ar tikšanos ar Putinu jau pēc vēlēšanu uzvaras. Tikmēr pirmajā oficiālajā vizītē Nikoličs dosies uz Briseli, ceturtdien žurnālistiem atklāja Slovākijas ārlietu ministrs Miroslavs Lajčaks.

“Viņš man apstiprināja, ka pirmajā oficiālajā vizītē pēc zvēresta nodošanas viņš dosies uz Briseli un ka integrācija Eiropā joprojām viņam ir prioritāte,” apstiprināja Lajčaks. Pagaidām gan nav zināms, kad tieši Nikoličs dosies uz Briseli. Tas taps zināms pirmdien, kad jaunievēlētais prezidents nodos amata zvērestu. Lajčaks bija pirmā ES dalībvalstu amatpersona, kas tikās ar Nikoliču Belgradā pēc viņa uzvaras Serbijas prezidenta vēlēšanās.

Nikoličs 2004. un 2008 .gada prezidenta vēlēšanās zaudēja Tadičam. Jaunievēlētais prezidents iepriekš bija brīdinājis, ka Serbijai nevajadzētu pievienoties ES par jebkuru cenu, īpaši uzsverot Kosovas jautājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+