×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. marts, 2014
Drukāt

Sileniekam politiķu darbošanās dažkārt atgādinot trako māju (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks piedalās Latvijas Zaļās partijas kongresā.

Latvijas Zaļās partijas (LZP) līdzpriekšsēdētājam Viesturam Sileniekam politiķu darbošanās dažkārt atgādina trako māju.

Silenieks sestdien, 22.martā, LZP partijas kongresā sacīja, ka maza valsts ar mazu sabiedrību var izdzīvot tikai tad, ja tā ir gudra, mērķtiecīga un enerģiska. Daži, kas nav spējīgi nospraust savai valstij un savai tautai mērķi, sāk mainīt ceļu, neredzot pašu mērķi un tas skaidri izpaužas centienos mainīt Latvijas Satversmi, jo “slinkumu un stulbumu ar izmaiņām konstitūcijā un likumos neizārstēsi.”

“Mana atbilde ir nevis likumi jāmaina, bet ejiet strādāt! Ārsts parasti cenšas noteikt diagnozi un tad tai piemeklēt zāles, taču šobrīd daži censoņi cenšas ietirgot brīnumzāles bez diagnozes, tādā veidā sazāļojot pacientu un panākot komplikācijas. Tā vien liekas, ka ar katru nākamo Saeimu intelektuālais potenciāls nezaļajā pusē kļūst vājāks. Ja jūs paskatītos uz tiem politiķiem, kādi bija 90-to gadu sākumā un šobrīd, tad izpratne par valsti, par lietu kārtību, par likumdošanas procesu, par Latvijas mērķiem ir kļuvusi daudz, daudz seklāka. Es nekautrēšos paust, ka dažkārt šī darbošanās man atgādina trako māju – kurš pirmais paķer balto halātu, tas ir dakters,” uzsvēra Silenieks.

Nonākšanu līdz šādai situācijai politiķis skaidro ar to, ka nu jau vairāk nekā 14 gadus ir piekopta politika, kas balstīta uz savu cilvēku noniecināšanu, pazemošanu un diskreditēšanu, tajā pat laikā ceļot godā idejas, kas balstītas uz atņemšanu, kūdīšanu, sanaidošanu un neuzticību.

Silenieks uzskata, ka, vērtējot un analizējot situāciju pasaulē, nākamā valdības vadītāja prioritātei jābūt drošībai. Tātad valdību ir jāvada cilvēkam, kuram ir izpratne par to, kā funkcionē valsts, izpratne un zināšanas par aizsardzību un diplomātisks prāts to visu sabalansēt ar Latvijas iedzīvotāju personīgajām interesēm.

“Tieši ar šādu bagāžu mēs iesim uz Saeimas vēlēšanām – intelekts plus zināšanas plus pieredze,” uzsvēra Silenieks.

Politiķis savā uzrunā arī uzsvēra nepieciešamību pēc brīvprātīgo sistēmas, jo maza nācija nevar atļauties būt tāda, kas viens par otru nerūpējas.

“Latvijā ir Civilās aizsardzības likums, kurš paredz arī brīvprātīgo iesaisti, tikai nekas nav darīts, lai brīvprātīgie varētu iesaistīties. Tādēļ jāpanāk, ka valstiskā mērogā ir veidota sistēma, kurā pilnīgi ikvienas nozares speciālists kā brīvprātīgais var iekļauties. Vai tas būtu ārsts, ūdenslīdējs, psihologs, hakeris vai metinātājs, ir brīži, kad tieši viņa palīdzība ir vajadzīga,” norādīja Silenieks.

Tieši ar brīvprātīgo sistēmas attīstību Latvijā būs divu miljonu iedzīvotāju armija un tas ir pareizais patriotisma audzināšanas veids un labākā integrācija. “Šis ir modelis, kas, manuprāt, ir jāuzbūvē mums zaļajiem, talkā ņemot visus citus politiskos spēkus, biedrības un entuziastus,” piebilda Silenieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. viņam daudz taisnības….

 2. Precīzs pašvērtējums!

 3. Silenieks dusmīgs par to , ka viņu izmeta no Rīgas ostas padomes siltās vietas un nu trako. Faktiski viņš nokāpis komunistu pozīcijās, jo viņi arī saviem oponentiem solīja un viņus lika “trako mājā”. Nesaprotu ,kur jaunam cilvēkam tik vāji nervi, ka tā jālamājas? Ka tikai pašam vēlāk neiznāk darīšana ar šo iestādi.

 4. “Ir jābūt…”, “ir jāpanāk”, “ir jāuzbūvē…” – tieši tā runāja padonju laikos. Un neviena konkrēta darba ar ko sākt.

 5. Kategoriski iebilstu pret nicinošā termina “trako māja” lietošanu publiskajā telpā, tas vairāk piedien tirgus bābām (arī šā termina lietojums ir apšaubāms, bet Jūs jau sapratīsit). Psihoneiroloģiskā dziednīcā atrodas cilvēki ar īpašām vajadzībām, to rīcībspējas ir ierobežotas. Pazīstamā krievu teicienā teikts, ka no nokļūšanas tur neviens nav pasargāts. Deputāti, protams, arī ir personas ar īpašām vajadzībām, taču ir brīvi cilvēki, un neviens par viņiem nerūpējas.
  Gadījumā, ja cienījamais Zaļais ir vēl tik zaļš, ka neveikli mēģināja skaidrot Saeimas nama arhitektūras tiešo sakritību ar psihoneiroloģisko ārstniecības iestādi Itālijā, tad profesionālam žurnālistam to tomēr vajadzēja pamanīt un sniegt vismaz zemsvītras piezīmi tekstā, ja ne pārjautāt šim pļāpam.

  Personīgi aizskartais 2. grupas invalīds uz garīgas saslimstības bāzes (Aleksandra augstienēspieeja tīmeklim ir liegta, tāpēc turienes klienti nevar seevi aizstāvēt publiskajā telpā)

  Domājiet, ko rakstāt!

 6. Vai tad Silenieks ir ārpus politikas? Vai tik nav viens no iemītniekiem? Ja tā, skumji, Sileniek!

 7. Pamodies pēc 14 gadiem,nu jā -vēlēšanas tuvojas -jāķer vientieši- tagad zaļie ir vareni- kā nekā ”zaļākais ” spēka ministrs–Vējonītis -haaaaaaaaaaaaaaaaa

Draugiem Facebook Twitter Google+