×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Sīrijā spēkā stājas Annana miera plānā noteiktais pamiers

sirija8

Sīrijā ceturtdienas rītā plkst.6 pēc vietējā un Latvijas laika spēkā stājās pamiers, kas noteikts ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Kofi Annana izstrādātajā miera plānā.

Sīrijas valdošais režīms paudis apņemšanos ceturtdienas rītā pārtraukt militārās operācijas, taču brīdinājis, ka tas reaģēs uz “teroristu” uzbrukumiem. Par “teroristiem” Damaska dēvē nemierniekus, kas cīnās režīma oponentu pusē. Arī nemiernieki solījuši ievērot pamieru, ja to darīs Damaskas spēki.

Kā ziņo novērotāji, vēl stundu pēc pamiera sākuma situācija Sīrijā bija mierīga visos reģionos. Zabadani pilsētā, kas atrodas netālu no Damaskas, neilgi pēc pamiera spēkā stāšanās gan bija dzirdams “dažu sprādzienu” troksnis. Tomēr, kā ziņo cilvēktiesību organizācijas “Syrian Human Rights Observatory” vadītājs Rami Abdelrahmans, no pilsētām režīma spēki joprojām nav atvilkti. Režīma spēku atvilkšanu pieprasa Annana miera plāns.

Vien dažas stundas pirms oficiālā pamiera sākuma režīma spēki veikuši intensīvus uzbrukumus pilsētām, nogalinot vismaz 25 mierīgos iedzīvotājus, liecina aktīvistu apkopotā informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+