Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
31. marts, 2014
Drukāt

Skanēs Monteverdi “Svētās Marijas vesperes”

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Mūsu baroka mūzikas atskaņotāji – baroka koris “Collegium Choro Musici Riga” un baroka orķestris “Collegium Musicum Riga” diriģenta Māra Kupča vadībā – 20. aprīlī pēc ilgāka pārtraukuma vēlas saviem klausītājiem dāvāt jaunu koncertversiju monumentālajam Klaudio Monteverdi skaņdarbam “Svētās Marijas vesperes”, portālam LA.lv pavēstīja Rīgas Senās mūzikas centra pārstāve Laura Iesava.

Skaņdarbs Latvijā pirmoreiz iestudēts 2010. gada novembrī sadarbībā ar J. Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jaukto kori un starptautisko renesanses pūšaminstumentu grupu Čārlza Toeta vadībā, kā arī ar baroka orķestri “Collegium Musicum Riga”. Iestudējums guva milzīgu ievērību – youtube kanālā to noklausījušies jau vairāk nekā 80 000 klausītāju.

Monteverdi “Svētās Marijas vesperes” ietver labāko, kas ticis radīts iepriekšējos gadsimtos, veidojot mūzikas formā jaunas tendences un viennozīmīgi ir viens no baroka ēras lielākajiem meistardarbiem. Komponists šo darbu sarakstījis, strādājot Mantujas galmā par kapelmeistaru.

Mūsdienu interpretiem apjomīgais skaņdarbs bieži vien rada grūtības saistībā ar liturģiskajiem risinājumiem, kur iespējamas vairākas versijas. Pretēji iepriekšējam atskaņojumam, kurā dziedāja liels kora sastāvs, šoreiz izpildītāji piedāvā saviem klausītājiem citu atskaņojuma modeli. Korī būs vien 12 dziedātāji, tuvinot to Monteverdi iecerei, savukārt no izpildītājiem prasot īpašu virtuozitāti un meistarību. Orķestra mākslinieki lieto vecās Monteverdi partiju kopijas, lai precīzāk izprastu komponista ieceres.

Koncerts izskanēs svētdien, 20. aprīlī plkst.20.00 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. Pateicoties Rīgas Domes atbalstam, mūziķi saviem klausītājiem un faniem koncertā dāvina bezmaksas ieeju.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+