Pasaulē
Eiropa

Skripaļa meita atsakās no Krievijas piedāvātās palīdzības1

Foto Faceboook.com/Yulia Skripal/EPA/LETA, LA.lv kolāža

Uzbrukumā ar nervus paralizējošu vielu Lielbritānijā cietusī bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa meita Jūlija nav izmantojusi Krievijas vēstniecības piedāvājumu sniegt konsulāro palīdzību, ceturtdien paziņoja Lielbritānijas Ārlietu ministrija.

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā Aleksandrs Jakovenko iepriekš preses konferencē pavēstīja, ka Krievija ir lūgusi konsulāru piekļuvi Jūlijai Skripaļai, taču nav saņēmusi nekādu atbildi no britu varasiestādēm.

“Mēs esam nodevuši Skripaļas jaunkundzei Krievija vēstniecības piedāvājumu par konsulāro palīdzību. Skripaļas jaunkundze tagad var izvēlēties, vai un kad pieņemt šo piedāvājumu, taču līdz šim brīdim viņa to nav izdarījusi,” teikts ministrijas paziņojumā.

Tikmēr policija Skripaļas vārdā izplatījusi viņas pirmo paziņojumu pēc atmošanās no komas.

“Es pamodos pirms vairāk nekā nedēļas un var ar prieku teikt, ka mans spēks pieaug ar katru dienu. Es esmu pateicīga par interesi par mani un daudzajiem laba vēlējumiem, kurus es esmu saņēmusi. Man par atlabšanu ir jāapteicas daudziem cilvēkiem un es īpaši gribētu pieminēt Solsberi iedzīvotājus, kuri palīdzēja, kad mēs ar tēvu bijām bezsamaņā. Tāpat es gribu pateikties par Solsberi rajona slimnīcas personālam par viņu rūpi un profesionālismu,” teikts paziņojumā.

“Esmu pārliecināta, ka jūs visi atzīstat, ka visa situācija ir nedaudz dezorientējoša, un es ceru, ka jūs cienīsiet manu un manas ģimenes privātumu manas atlabšanas procesā,” norādīts paziņojumā.

Sergejs un Jūlija Skripaļi 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”.

Sergeja Skripaļa stāvoklis joprojām ir kritisks, bet stabils.

LA.lv