Mobilā versija
Brīdinājums +20.4°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
15. maijs, 2017
Drukāt

Skrīveros veidos “Sūnu ciema zēnu” tēlus (1)

Sunu ciema zeni

Sagaidot Latvijas simtgadi un 140 gadus kopš rakstnieka Andreja Upīša (1877-1970) dzimšanas, Skrīveros izlemts takas un unikālo ainavu papildināt ar autora pasakas “Sūnu ciema zēni” literāro tēlu veidoliem kokā, LA.lv uzzināja Skrīveru novada domē.

Projekta ietvaros, sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņiem un pasniedzējiem, kā arī, protams, skrīveriešiem un citiem interesentiem, par godu Andrejam Upītim Sūnu takā tiks izvietoti sūnciemiešu tēli. Projekta mērķis – rīkojot koktēlnieku amatu prasmju apguves plenēru un veidojot A. Upīša darba “Sūnu ciema zēni” literāro tēlu veidolus kokā, veicināt Skrīveriem raksturīgās lokālās savdabības un vēsturiskās kultūrtelpas unikalitātes saglabāšanu.

Projektu īstenos, piedaloties un iegūstot finansējumu Valsts Kultūrkapitāla fonda un Zemgales Plānošanas reģiona organizētajā un Latvijas valsts mežu atbalstītajā “Zemgales kultūras programmas 2017” projektu konkursā. Projekts tiks realizēts no 2017. gada maija līdz 15. decembrim, tā īstenošanai atvēlēti 1520 eiro.

Pievienot komentāru

Džemmas Skulmes "Krāsas garša" - pretestība pret "tiem smukajiem paņēmieniem"Atklāšanas viesiem bija īpaša iespēja satikt leģendāro mākslinieci un piedalīties sarunā, kurā gleznotāja atklāja, kur rod iedvesmu saviem darbiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+