×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Slikto ceļu dēļ kavējas autobusu reisi un palielinās degvielas patēriņš

Ilustratīvs attēlsIlustratīvs attēls

Sliktais ceļu stāvoklis būtiski ietekmē pasažieru pārvadātāja uzņēmuma “Liepājas autobusu parks” ikdienas darbu – slikto ceļu dēļ autobusiem nākas braukt ar mazāku ātrumu, kas savukārt palielina degvielas patēriņu, – “Rietumu Radio” atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Ārbergs.

Kā pastāstīja Ārbergs, slikto un bedraino ceļu dēļ uzņēmuma autobusiem nākas pārvietoties ar mazāku ātrumu, nekā paredzēts, līdz ar to reisi reizēm kavējas un, pārvietojoties ar zemākiem pārnesumiem, autobusi patērē vairāk degvielas.

Tāpat ceļu stāvokļa dēļ palielinās autobusu remonta, konkrētāk, tieši ritošās daļas remonta izmaksas, turklāt pēc katra reisa pa grants ceļiem, kas vietām vēl ir mitri un dubļaini, transportlīdzekļi ir jāmazgā, skaidroja Ārbergs.

Vissliktākā stāvoklī, kā atzina uzņēmuma vadītājs, pašlaik ir grants ceļi, kas pēc ziemas vēl nav nožuvuši. Par kritiskākajiem ceļu posmiem “Liepājas autobusu parks” informējot ceļu apsaimniekotājus.

Ārbergs gan norādīja, ka avārijas situācijas slikto ceļu dēļ šogad nav bijušas, taču atzina, ka autobusiem, atšķirībā no vieglajām automašīnām, ir daudz grūtāk izvairīties no bedrēm uz ceļa.

Jau ziņots, – lai pievērstu Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) un atbildīgo ministru uzmanību autoceļa Liepāja-Palanga (A11) posma no Nīcas līdz Lietuvas robežai ir kritiskajam tehniskajam stāvoklim, Rucavas novada dome aicina iedzīvotājus parakstīt parakstīt domes vēstuli, kurā amatpersonas aicinātas pievērst uzmanību šai problēmai. Pašvaldība arī aicina ziņot par transportlīdzekļu bojājumiem un satiksmes negadījumiem, kas izraisīti autoceļa A11 kritiskā stāvokļa dēļ.

Arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) norādījis uz autoceļa Liepāja-Palanga kritisko stāvokli un sacījis, ka ar bedru lāpīšanu vien uz Liepājas-Palangas ceļa nebūs līdzēts un šovasar ir jāatrod līdzekļi vismaz 5 līdz 10 kilometrus garu ceļu posmu rekonstrukcijai un jaunas asfalta kārtas uzklāšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+