×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Pakistāniešu šofera dēls izbalso britu miljardiera atvasi (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

5. maijā Britānijā notika pašvaldību vēlēšanas, kurās kopumā labākos panākumus guva valdošās Konservatīvo partijas kandidāti, taču vislielākā uzmanība ir pievērsta leiboristu politiķa Sadika Hana uzvarai Londonas mēra vēlēšanās, kļūstot par pirmo musulmani kādas Rietumu lielpilsētas galvas amatā.

Londonai ir “iecietīga seja”

Musulmaņa ievēlēšana mēra amatā apliecina Londonas iecietīgo seju, ko nav apzīmogojusi etniskā un reliģiskā spriedze, kas pārņēmusi daudzas citas Eiropas galvaspilsētas, atzīmē laikraksts “The Financial Times”. Iegūstot gandrīz 57 procentus balsu, pakistāniešu imigranta dēls Hans pārliecinoši apsteidza konservatīvo kandidātu Zaku Goldsmitu, miljardiera atvasi, kas izglītojies Ītonas privātskolā un pārstāv aizgājušā laikmeta angļu valdošo šķiru. ASV tīmekļa vietnē “Drudge Report” Hans stādīts priekšā kā “Londonistānas pirmais musulmaņu mērs”, un Francijas laikraksts “Le Monde” atzīmē, ka Hans raksturojis savu reliģiju kā “manas identitātes daļu”. Hanu ar uzvaru vēlēšanās apsveicis Ņujorkas mērs Bils de Blazio un Parīzes galva Anna Idalgo. Analītiķi atzīmē, ka Hana kā Londonas mēra pilnvaras ir daudz ierobežotākas nekā, piemēram, ASV, kur tādu lielpilsētu kā Ņujorka un Čikāga galvas pārrauga daudzmiljardu dolāru budžetu un veselu armiju pašvaldību darbinieku. Londonas mēram, kas tiek izraudzīts vispārējās vēlēšanās tikai kopš 2000. gada, ir ierobežotas pilnvaras kārtības uzturēšanas, transporta un dzīvokļu saimniecības jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tapec jau sakas problemas ka cittautiesi salien kur nevajag.

  2. Tāpēc, ka Londolā baltie ir mazākums. Fakts. Tāpat kā Rīgā latvieši ir mazākums un krievi iebalsoja ušakovu. Tā viš i.

  3. Gatavojot rakstu tulkotājam ieteicams pārbaudīt faktus: parlamenta deputāte Tulip Siddiq ir sieviete, musulmaniete.

  4. Tikko apsildījis degunu mēra amatā, jau lec acīs Kameronam par nacionālo nesaskaņu atbalstīšanu , nāk prātā Rīga un tās mērs… . Patiesībā, šis gadījums ir ļoti zīmīgs un nozīmīgs, taču Latvijā, diemžēl ir maz cilvēku kas šo rakstiņu izlasīs un vēl mazāk, kas sapratīs aprakstītā notikuma patieso nozīmi.

Draugiem Facebook Twitter Google+