×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Šogad būs iespēja ēnot arī pazīstamus mūziķus un grupu menedžerus

Foto - LetaFoto - Leta

Mūziķis Valters Frīdenbergs .

Šogad Ēnu dienā iesaistīsies arī Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), kas piedāvās iespēju ēnot ne tikai LaIPA darbiniekus, bet arī organizācijas biedrus – pazīstamus mūziķus un mūzikas grupu menedžmenta pārstāvjus, aģentūrai BNS pavēstīja apvienības komunikācijas konsultante Kristīne Rasnača.

Jaunieši var pieteikties ēnot mūziķus Valteru Frīdenbergu, Ralfu Eilandu, Ati Ieviņu un grupu “The Sound Poets”, kā arī grupas “Instrumenti” menedžeri Līvu Pētersoni un mūzikas skolas “Andžeja Grauda bungu skola” dibinātāju, grupu “Gain Fast”, “Stereo In”, “The Clicks” menedžeri Sigitu Graudu. Savu ēnu pieteikumus gaida arī LaIPA izpilddirektore Liena Grīna un mārketinga vadītāja Agate Sīga.

“Iesaistoties Ēnu dienas aktivitātēs, mūsu mērķis ir parādīt, cik aizraujošs un reizē arī sarežģīts ir mūzikas industrijas pārstāvju darbs. Tikai paraugoties uz mūziķu darbu aizkulisēm, ir iespējams iegūt patiesu priekšstatu par to, cik daudz spēka, enerģijas un laika mūziķi un viņu menedžmenta komanda iegulda tajā, lai radītu kvalitatīvu un konkurētspējīgu mūziku,” norādīja Grīna.

Savukārt ar iespēju vienu dienu iejusties LaIPA darbinieku ikdienas dzīvē, apvienība cer veicināt jauniešu izpratni par kolektīvā pārvaldījuma organizāciju darbu un blakustiesību administrēšanas procesu, kuram pateicoties mūziķi var saņemt pienākošos atlīdzību par savu darbu, paskaidroja Grīna.

Reģistrēties piedāvātajām vakancēm skolēni un studenti var līdz 2.februārim oficiālajā Ēnu dienu mājaslapā www.enudiena.lv. Vakancēm tiks apstiprināti interesantākie un pamatotākie pieteikumi. Vienlaikus LaIPA mudina neaizmirst par Ēnu dienas galveno mērķi un reģistrēties vakancēm tikai tad, ja nākotnē patiesi ir vēlme savu karjeru veidot tieši šajā nozarē.

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību no fonogrammu izmantotājiem. Saskaņā ar Autortiesību likumu LaIPA iekasē atlīdzības par muzikālo darbu ierakstu jeb fonogrammu izmantošanu un nodrošina iekasētās atlīdzības sadali un izmaksas izpildītājiem un fonogrammu producentiem.

Ēnu diena šogad notiks 11.februārī. Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijas Ēnu dienu organizē biznesa izglītības biedrība ” Junior Achievement – Young Enterprise Latvija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+