Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
8. augusts, 2015
Drukāt

Šogad Latvijā adoptēti 164 bērni; nopietni sarūk uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šogad līdz augusta sākumam adoptēti 164 Latvijas bērni, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Pieaudzis Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits, tomēr nopietni sarucis uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits. Latvijas iedzīvotāji līdz 1.augustam adoptējuši 88 bērnus, kas ir par 16 bērniem vairāk nekā pirms gada šajā laika periodā.

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits līdz augusta sākumam, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, sarucis par 27 bērniem. Šogad pirmajos septiņos gada mēnešos uz ārvalstīm adoptēti 76 bērni no Latvijas.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1296 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 885 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 83 šogad adoptētie bērni ir vecumā līdz deviņiem gadiem, bet tikai pieci ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji līdz augustam adoptējuši 43 bērnus līdz deviņu gadu vecumam, četrus bērnus vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem, kā arī 29 bērnus vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 159 adoptētāji no Latvijas un 52 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 590 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 414 bērni to nevēlas, vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā uz ārvalstīm no Latvijas adoptēti 178 bērni, kas ir par 37 bērniem vairāk nekā 2013.gadā, liecina LM apkopotā informācija.

Savukārt Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, pieaudzis par astoņiem bērniem. 2014.gadā viņi adoptējuši 120 bērnus, savukārt 2013.gadā – 112 bērnus.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+