×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Šomēnes Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrāde “Dejas Anatomijas” jaunākajai izrādei “Cik Tuvu?”

Cik

Oktobra beigās Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos “Dejas Anatomijas” jaunākā izrāde “Cik Tuvu?” Elīnas Breices horeogrāfijā. Stāsts par laiku, ko pavadām kopā ar otru.

“Cik Tuvu?” būs atmiņu intermēdijas, kas atspoguļos divu cilvēku kopā esību, kad laiks ir kļuvis ilglaicīgs, bet telpa – pastāvīga. Vai dzīvot līdzās nozīmē to pašu, ko dzīvot kopā? Vai ilgstošā blakusesamībā mēs spējam saglabāt tuvību? Kas tad ir tas, kas mūs vieno? Vai mēs ir tikai “mēs” un kur esmu “es”? Kādas sajūtas mūs pārņem par laiku, ko nodzīvojam kopā?

Izrāde būs divu cilvēku kopdzīves ainu uzplaiksnījumi no tuvas intimitātes līdz pilnīgai atsvešinātībai, no patiesām atmiņām līdz reproducētām iedomām, no sevis pazaudēšanas līdz jaunai atklāšanai, no emociju uzplūdiem līdz cilvēcisko vērtību apzināšanai.

Radošā komanda:
Ideja: Dejas Anatomija
Horeogrāfe: Elīna Breice
Izpildījums: Evita Birule un Edgars Šlakota
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks: Uģis Bērziņš
Gaismu māksliniece: Jūlija Bondarenko
Izpildproducente: Zane Estere Gruntmane

Izrādes horeogrāfe Elīna Breice Latvijas laikmetīgā dejā aktīvi darbojas jau vairāk kā piecus gadus. Profesionālo pieredzi guvusi ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs, piedaloties meistarklasēs dažādu festivālu ietvaros Amerikā, Krievijā, Austrijā un Lielbritānijā. Ģertrūdes ielas teātrī Elīna sadarbībā ar režisoru Andreju Jarovoju iepriekš ir veidojusi dejas izrādi “Esi ar mani” (2010) , kas guva ne vien lokālu, bet arī starptautisku atzinību jauno horeogrāfu festivālā “DancEUnion 2011” Lielbritānijā un skatuves mākslas festivālā “Rdeči Revirji” Slovēnijā.

Dejas anatomija (DA) ir šobrīd Latvijā vienīgā laikmetīgās dejas apvienība, kas regulāri veido un piedalās dejas izrādēs ne vien kā kolektīvs, bet arī kā individuālas mākslinieces. DA savā darbības virzienā akcentē jaunu formu un dejas izpausmju tehnikas meklējumus, kā arī dejas sintēzi ar citām mākslas jomām. Pēdējais apvienības darbs –  dejas izrāde “3/4 ūdens” – 2012./2013. gada sezonā ir nominēta Spēlmaņu Nakts balvai kā Gada mūzikas autors (Laima Jansone).

Pirmizrādes:
30. un 31. oktobrī plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+