×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Šonedēļ visi ceļi ved uz Liepāju

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas olimpiādi dažas nedēļas pirms olimpiskajām spēlēm jau var nosaukt par tradīciju, jo tā sarīkota trešo reizi. Olimpiādes galvaspilsēta no 6. līdz 8. jūlijam būs Liepāja, taču dažos sporta veidos sacensības notiks vēl septiņās pilsētās. Par olimpiādes medaļām 26 sporta veidos 85 pašvaldību komandās cīnīsies vairāk nekā četri tūkstoši atlētu. 


 

Uguns jau rīt

Trešās olimpiādes uguni iedegs jau rīt pulksten 11 Ventspils pludmalē, kur uzrunas teiks Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un pilsētas mērs Aivars Lembergs, pastarpām dziedās bērnu popgrupa “Jūras akmentiņi” un Ivo Fomins. Pēc tam uguns ar lāpnešu palīdzību ceļos uz Liepāju.

Kādēļ gan uguns uzliesmos Ventspilī, nevis olimpiādes galvaspilsētā? Acīmredzot saskatāma analoģija ar grieķu ciematu Olimpiju, kur pirms Kristus dzimšanas sacentās senie olimpieši, tādēļ uguns tajā tiek iedegta arī pirms katrām mūsdienu spēlēm. Ventspils uzņēmās galvenās rūpes, rīkojot pirmās divas Latvijas olimpiādes 2004. un 2008. gadā, kad vēl nebija notikusi teritoriālā reforma. Pirmajā olimpiādē visvairāk medaļu ieguva rīdzinieki, otro vietu izcīnīja Ventspils un trešo – Daugavpils sportisti. Četrus gadus vēlāk, kad komandas sacentās divās grupās, pilsētu pirmajā trijniekā finišēja Rīga, Jelgava un Ventspils, lauku grupā – Rīgas, Jelgavas un Bauskas rajonu olimpieši.

 

Pēdējā iespēja

Taču ventspilnieki arī šoreiz būs ne tikai uguns kūrēji vien. Ventspilī notiks sacensības gan BMX, gan šosejas un kalnu riteņbraukšanā, mākslas un sporta vingrošanā, tāpat arī šaušanā, teikvondo un svarcelšanā. Stenda šāvēji sacentīsies Grobiņā, golferi – Usmā, smaiļotāji un kanoe airētāji – Limbažos, akadēmiskie airētāji – Jūrmalā, jātnieki – Rīgā, regbija un handbola komandas – Aizputē, turpat vieglatlēti metīs disku un veseri.

Sacensības pārējās vieglatlētikas disciplīnās būs vērojamas Liepājas stadionā “Daugava”. Latvijas olimpiādes pēdējā dienā beigsies arī kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm šajā sporta veidā, tādēļ īpašu uzmanību ieteicams pievērst šķēpa metējām Sintai Ozoliņai-Kovalai un Līnai Mūzei, kā arī Jeļenai Prokopčukai 10 000 m skrējienā, kuras Liepājā centīsies iegūt tiesības startēt Londonā. Sintai un Līnai šķēps jāaizmet vismaz 61 metru, Jeļenai 25 apļi stadionā jānoskrien 32 minūtēs un desmit sekundēs.

Liepājā notiks sacensības arī futbolā, basketbolā, klasiskajā un pludmales volejbolā, tenisā un galda tenisā, badmintonā, boksā, džudo, cīņas sportā, peldēšanā, paukošanā, burāšanā un triatlonā. Futbolisti “Liepājas metalurga” laukumā pirmo reizi dosies jau rīt pievakarē, pārējo sacensību programma sāksies piektdienas agrumā un beigsies svētdien pēcpusdienā.

 

Jāierodas jau laikus

Olimpiskajās spēlēs viens no galvenajiem notikumiem ir atklāšanas ceremonija, un tāpat būs arī Liepājā. Pilsētas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš aģentūrai LETA pastāstījis, ka stadionā “Daugava” sēdvietas galvenajā tribīnē rezervētas olimpiādes dalībniekiem, citām akreditētajām personām un ielūgtajiem viesiem, starp kuriem ir Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un premjerministrs Valdis Dombrovskis. Pārējiem skatītājiem nākšoties ieņemt apmēram 1000 sēdvietas stadiona austrumu puses tribīnē, ar kurām varētu būt par maz visiem gribētājiem. Liepājas mērs Uldis Sesks publikai gan sola arī stāvvietas, tomēr ieteic visiem ierasties jau laikus pirms atklāšanas ceremonijas, kas 6. jūlijā sāksies pulksten 21. Tāpat mērs aicina liepājniekus olimpiādes dienās iespējami mazāk pārvietoties ar automašīnām Jūrmalas parka un Liepājas olimpiskā centra apkaimē, kur notiks visvairāk sacensību, un atgādina, ka olimpiādes dalībniekiem sabiedriskais transports būs bez maksas.

Liepājniekiem nācies krietni papūlēties arī ar neparasti lielā viesu pulka izmitināšanu un paēdināšanu. Artis Lagzdiņš stāsta, ka liela daļa pašvaldību naktsmītnes saviem sportistiem rezervējušas jau pagājušā gada beigās, taču esot arī tādas, kas to atlikušas uz pēdējo brīdi. Olimpiādes rīkotāji sadarbībā ar Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju cenšas palīdzēt arī šiem vieglprāšiem, tomēr iespējams, ka daļai sportistu nākšoties naktis pārlaist uz grīdas novietotiem matračiem Liepājas 2. vidusskolā.

Daļa pašvaldību jau laikus Liepājā sarunājušas arī ēdinātājus, kas sportistiem nodrošinās brokastis, pusdienas un vakariņas. Citu delegāciju vadītāji sportistiem izmaksāšot dienasnaudu, kafejnīcas vai restorāna izvēli atstājot pašu ziņā. Pusdienošana nedēļas nogalē gan varētu aizņemt ilgāku laiku nekā citkārt, tādēļ pilsētas olimpiskajā centrā un koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” tikšot iekārtotas īpašas ēdamvietas sportistiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+