×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Soulmūzikas vēstures dzirkstošais ceļvedis “Sweet Soul Music Revue”

ReklāmfotoReklāmfoto

30. augustā Dzintaru koncertzālē noslēgsies mūzikas festivāls “Live Fest 2013”. Tam izskanot, klausītājus priecēs grandiozs soulmūzikas šovs “Sweet Soul Music Revue” – apvienība, kas izveidota kā veltījums visu laiku ievērojamākajiem amerikāņu soulmūzikas grandiem. 


 

2009. gadā izveidotā “Sweet Soul Music Revue” ir grupa, kuras pastāvīgajā repertuārā ir amerikāņu slavenāko 50., 60. un 70. gadu soulmūziķu dziesmas, kas popularitāti nav zaudējušas ar mūsdienās.

Pašlaik grupas sastāvā uzstājas deviņi mūziķi un astoņi vokālisti no dažādām pasaules valstīm – Filipīnām, ASV, Bulgārijas. Savukārt grupas saksofonists Valdo Vezers 15 gadus muzicējis kopā ar pašu soulmūzikas krusttēvu Džeimsu Braunu.

“Mūsu mērķis ir piedāvāt mūsu klausītājiem – soulmūzikas faniem, kuri ir izauguši kopā ar šiem lielisko mākslinieku lieliskajiem hitiem, – kaislīgu un patiesu skatuves izrādi, kas sniedz plašu un vispusīgu ieskatu tā laikmeta mūzikā. Jaunāko paaudzi aizraus kaismīgie “vecās skolas” ritmi – mūsu koncertos reizēm satiekas pat trīs soulmūzikas fanu paaudzes,”

par sevi teic paši “Sweet Soul Music Revue” dalībnieki.

Pamatā grupa koncertē Eiropas valstīs, lielākoties uzstājoties Vācijā – šova producentu dzimtenē, kur apvienību bieži var sastapt gan Minhenē, gan Štutgartē. Apvienības iespaidīgā muzikālā izrāde ilgst trīs stundas un tajā ne tikai skan soulmūzikas slavenību Reja Čārlza, Džeimsa Brauna, Tīnas Tērneres, Stīvija Vondera un citu mākslinieku repertuārs, bet arī ir iekļauti viņu šovu vizuālie elementi. Skatītājs tiek ievests to laiku pasaulē un izklaidējošā veidā iepazīst soulmūzikas veterānu biogrāfijas un muzikālo karjeru, viņu nozīmi popmūzikā. “Ja kultūras vēsture var būt tik aizraujoša, lūdzu, gribam to vairāk,” joko “Esslinger Zeitung”.

Kopš 2009. gada grupa izdevusi trīs albumus. Jaunākais no tiem – divu CD koncertieraksts “Sweet Soul Music Revue live at Theaterhaus Stuttgart” nāca klajā pērn.

“Sajūtu, ritma un kaislību kombinācija,” tā par apvienību raksta Vācijas laikraksts “Süddeutsche Zeitung”, savukārt cits vācu laikraksts – “Augsburger Allgemenie Zeitung” – piezīmē: viņi var būt maigi un saldi kā šokolāde, atsvaidzinoši un kārdinoši kā zemenes un karsti kā čili saldējums”, bet “Frankfurter Allgemeine” pēc “Sweet Soul Music Revue” priekšnesuma vienkārši secina – tīrā bauda!

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.30.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 12 – 25

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+