×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Straujuma piedāvā RP vadīt Iekšlietu, Ārlietu un Ekonomikas ministrijas; VARAM piedāvā NA (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma (no labās) un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure pirms Ministru kabineta sēdes.

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma (V) šodien nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu ministru amatu sadalē.

Saskaņā ar to Reformu partija saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministrijām. Savukārt citas diskusijas izraisījušās ministrijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadība tiktu Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK.

Zaļo un zemnieku savienībai saskaņā ar Straujumas piedāvājumu tiktu Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK bez VARAM, piedāvāts uzņemties atbildību par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā.

Savukārt partija “Vienotība” saglabātu atbildību par Veselības ministriju, Aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju, kā arī Satiksmes ministriju kopā ar Saeimas neatkarīgajiem deputātiem jeb tā saukto “Olšteina sešinieku”.

Kā ziņots, saskaņā ar Straujumas iepriekšējo piedāvājumu RP tika piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatus. RP ar šādu piedāvājumu nebija mierā un uzreiz pauda vēlmi “samainīt” Veselības ministriju pret Izglītības un zinātnes ministriju. Vēlāk iekšlietu ministrs Kozlovskis arī paziņojis, ka nolēmis atteikties no iekšlietu ministra amata jaunajā valdībā par labu tam, lai ārlietu ministra amatu varētu ieņemt Rinkēvičs.

“Vienotība” tika piedāvāts uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju, kā arī kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem arī par Satiksmes ministriju.

Nacionālo apvienību “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Straujuma aicināja izvirzīt pārstāvjus VARAM, Kultūras ministrijas un Tieslietu ministrijas vadīšanai. Nacionālā apvienība pauda gatavību uzņemties atbildību par šīm ministrijām, kā arī norādīja, ka šīs partijas deleģētais ministrs būtu gatavs vadīt arī Ekonomikas ministriju.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) piedāvāts uzņemties atbildību par Zemkopības ministriju, Labklājības ministriju un Ārlietu ministriju. ZZS gan vēlētos uzņemties atbildību par VARAM, un ZZS veidojošās Latvijas Zaļās partijas valde kā kandidātu VARAM ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputātu Raimondu Vējoni. Tikmēr ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis pauda atturīgu pozīciju par ZZS gatavību diskutēt par to, ka topošajā valdībā ZZS varētu ieņemt iekšlietu ministra amatu, tādējādi RP saglabātu ārlietu ministra portfeli.

Valdības veidošanā iepriekš tika izmantots princips, ka katrai partijai pienāktos pa vienai “resursu” ministrijai (Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ekonomikas ministrija, Zemkopības ministrija), pa vienai “atbildības” ministrijai (Labklājības ministrija, Veselības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija) un pa vienai no “spēka” un “stratēģiskajām” jeb tiesiskā bloka ministrijām (Aizsardzības ministrija, Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija). Katra partija varētu uzņemties atbildību par trīs ministrijām, savukārt “Vienotība” – par četrām, tostarp kā premjera partija arī par Finanšu ministriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Briseles kūtsp@kaļā sācies blusu tirgus. Piedāvātā prece pat ne second hand; tā ceļojusi no rokas rokā kā veca m@ …

  2. Kā teiktu JEZDAKOVA par žurnālistiem, “svoloči”, kā dala portfeļus, cinās par naudas ministrijām. par SILES ministrijām.

    Bezkaunīgi tiek atsumti profesionāļi un godīgie ministri no amatiem, tajā skaitā Vilks, Bordāns, Pavļuts.

    Plosās NA par maksātnespējas ietekmi un naudu, plosās lembergiāde. Re kā viss iet pa Lemberga ceļu, no prezidenta kuluāriem, ka var saskatīt masu medijos.

    Kā jau lebergieši grib Koszlovski par IeMinistru, lai paraujas uz Maksimas izmeklēšanu, kur paredzams vien čiks, ne izmeklēšana, jo aizvien neviens nesēž.

    Tā ka viss iet un gāja oligarhijas pēdās, alkatības pēdās un Latvijas tauta var negaidīt sev labumus maciņā.

Draugiem Facebook Twitter Google+