Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
4. februāris, 2015
Drukāt

Tā dzīvoja Dienvidkurzemes ļaudis: Liepājas muzejā saruna par klēti un riju

Liepājas muzeja fotoLiepājas muzeja foto

Ceturtdien, 5. februārī, plkst. 17 Liepājas muzejs aicina uz kārtējo sarunu cikla tikšanos jaunatklātajā ekspozīcijā “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, kas šoreiz būs veltīta sētai, rijai un klētij, portālam LA.lv pastāstīja muzeja speciāliste Rita Krūmiņa.

Liepājas muzeja speciālisti iepazīstinās ar Dienvidkurzemes sētas darbiem un sadzīves tradīcijām.

Muzeja speciāliste stāsta, ka Kurzemes sētā rija ir savrup celta guļbaļķu ēka, kurā gan žāvēja, gan kūla labību. Dienvidkurzemē vispopulārākās bija rijas ar piedarbu. Muzeja ekspozīcijas telpās tiek parādīti labības un linu apstrādes darbarīki – spriguļi, izkapts, dakšas, linu sukas, ēķeles un rokas dzirnas. Nodarbības laikā interesenti tiks iepazīstināti ar linu apstrādes un graudu kulšanas tradīcijām Dienvidkurzemē.

“Savukārt klēts bija īpaša celtne kurzemnieku sētā. Ražas uzglabāšanai ilgākam laikam bija nepieciešamas īpašas telpas. Laika gaitā izveidojās atsevišķa celtne – klēts, zemnieka saimniecībā iegūtās ražas, kā arī apģērbu un dažu iedzīves priekšmetu glabātava,” skaidro Krūmiņa.

Ekspozīcijā uzsvērta drēbju klēts, kurā jaunas meitas glabāja kāzu pūru – lādes, tīnes un otētu jeb apgleznotu skapi ar greznām villainēm, brunčiem un krekliem.

Biļetes cena pasākumā ir 1 eiro.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+