Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
16. augusts, 2016
Drukāt

Talsos pārbaudīts 201 auto (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Sestdien, 13. augustā, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Talsu tehniskās apskates stacijā pasākumā “Tehniskās apskates nakts”  bezmaksas diagnostika tika veikta 201 automašīnai.

Tas ir gandrīz tikpat daudz, cik vidēji divās darba dienās. Šis bija 2016. gada Tehniskās apskates nakts otrais pasākums; nākamie notiks 20. augustā – Daugavpilī un 27. augustā – noslēdzošais pasākums būs Rīgā.

Talsos pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 15 gadi, starp tiem vecākā auto izlaiduma gads – 1965. gada moskvičs, bet jaunākais auto bija 2011. izlaiduma gada. Piecu gadu pieredze rāda, ka uz šiem pasākumiem pamatā tiek vesti auto, kas nav speciāli sagatavoti jeb “ikdienas auto” . Diemžēl lielākā daļa no Talsos pārbaudītajiem transportlīdzekļiem (apmēram 80%) tika izbrāķēti jeb bija satiksmei nederīgi. Talsu tehniskās apskates darbinieki visvairāk izteica aizrādījumus par bojājumiem balstiekārtā, bremžu sistēmā un lukturos, bet deviņi auto tika atklātas īpaši bīstamas problēmas.

Līdztekus auto diagnostikas un tehniskās apskates pakalpojumiem klientiem bija iespēja izmēģināt sajūtas auto apgāžamajā stendā, noskaidrot, kas ir divu promiļu reibuma brilles, izvietot ceļa zīmes krustojumos un pārbaudīt auto pirms braukšanas. Tie, kuri bija veikuši visas CSDD piedāvātās aktivitātes, piedalījās konkursā un laimēja ieejas biļetes uz Rīgas Motormuzeju. Kopumā šīs aktivitātes izmēģināja ap 300 interesentu.

Talsos pērn tika pārbaudīti 28 611 automobiļi. Dienā Talsu tehniskās apskates stacija vidēji apkalpo 114 klientus. Ar pirmo reizi tehnisko apskati Talsos iziet 52% automobiļu (Latvijā šis rādītājs 2015. gadā bija 59%). Talsu tehniskās apskates stacijā 2015. gadā vairāk nekā puse būtisko bojājumu konstatēti transportlīdzekļu bremžu sistēmas un gaismas ierīču darbībā (t.sk. nenoregulēti vai nedegoši lukturi). Gandrīz piektdaļa bojājumu konstatēti balstiekārtā (palielinātas brīvkustības buksēs, sailentblokos, balstšarnīros). Pagājušajā gadā Talsu tehniskās apskates stacijā nepilnam simtam auto konstatēja bīstamus bojājumus, kas tieši apdraud ceļu satiksmes drošību, tādēļ šiem transportlīdzekļiem tika liegts piedalīties ceļu satiksmē. Visvairāk bojājumi bija saistīti ar bremzēm un riepām.

Šā gada jaunums – Gulbenes, Talsu un Daugavpils CSDD nodaļās bezmaksas auto diagnostiku var veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties var, izmantojot CSDD e-pakalpojumus (e.csdd.lv), vai arī autovadītājam ierodoties CSDD nodaļās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti labi, ka notiek tādas BEZ-MAKSAS tehniskās apskates …
    Paldies CSDD…

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+