×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Tas bērniem tomēr nav jāredz

Daudzas amatpersonas nesaskata lielu ļaunumu (skat. rakstu “Alus krodziņā – bērni?”, “LA”, 14.09.2012.), ja bērns atrodas alus krodziņos, kamēr vecāki dzer alu. Viņi, t. i. bērni, parotaļātos pa to laiku. Tā arī esot vecāku atbildība un izvēle. Jauki jau skan.

 

Vecāki dzer alu, tikmēr bērni omulīgi rotaļājas. Ideāli! Diemžēl dzīvē tik rožaini viss nenotiek. Par vecāku atbildību runājot, varu droši teikt, ka nu nemaz tik liela atbildība visiem vecākiem nav. Zinām, ka citi vecāki pat dod alkoholu pagaršot saviem bērniem, nesaskatot tajā neko sliktu. Pamazām bērnā rodas apziņa, ka lietot alkoholu, tā ir pašsaprotama lieta, ja jau to atļaujas vecāki. Tātad tas piedien pie lietas.

Tas pats notiek arī krodziņos. Lai cik arī tie ir omulīgi, bērns tomēr piedalās netieši dzeršanas procesā, kaut vai tikai redzot, cik labprāt alkohols – alus – pazūd vecāku un citu krodziņu apmeklētāju mutēs un attālināti viņa smadzenēs jau iepotēsies pārliecība, ka dzert alu – tas ir skaisti, garšīgi un vajadzīgi. Vēlāk jau varēs arī ko stiprāku. Tādēļ uzskatu, ka ar likumu jāierobežo bērnu atrašanās krodziņos, kaut arī vecāku klātbūtnē. Ja vecāki grib dzert alu krogā, lai neņem bērnus līdzi. Ja tomēr bērni ir jāņem līdzi pastaigā vai kā citādi, lai atsakās bērnu labad no alus krogu apmeklēšanas. Izaugs veselīgāka paaudze.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+