Dabā
Medības

Taure staltbriežu buļļu piebaurošanai 0

Piebaurošanas eksperts no Lietuvas Daivars Rībakovs iemēģina Jāņa Misiņa meistarojumu. Skan labi. Daivars šādu instrumentu izmantojis arī savos paraugdemonstrējumos. Foto – Linda Dombrovska

Staltbriežu piebaurošana pamazām, tomēr kļūst Latvijā arvien populārāka. Ir arī pēdējais laiks, jo lietuvieši un igauņi šajā jautājumā mums ir tālu priekšā.

Lieta tikai tāda, ka rūpnieciski ražotās taures ir samērā dārgas – vidēji labas kvalitātes taure maksā ap 80 eiro. Tās ir labas, bet sākotnējiem treniņiem un medību apstākļiem noderēs arī paštaisītas. Der kaltēti un lakoti latvāņu kāti, vien jāatceras, ka latvānis ir ļoti indīgs un veselībai bīstams augs. Der lieli eksotisko jūru gliemežvāki, vēršu ragi, kā arī… kanalizācijas caurules. Vēlams, nelietotas.

Mednieks Jānis Misiņš šādu rīku pagatavoja, lai sāktu treniņus, un ar tādu pat izcīnīja trešo vietu briežu piebaurošanas konkursā, kas tika rīkots mednieku festivālā Minhauzens.

Saistītie raksti

Kanalizācijas caurules nopērkamas, piemēram, Depo. Resnākajai, to sasildot, uzmontē sašaurinājumu. Piemontē striķīti, lai cauruli var uzkārt plecā, kas būs īpaši noderīgi, ejot medībās. Kad taure gatava, atliek vien trenēties. Jo vairāk, jo labāk.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv