×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Tiesa bez virzības atstāj 100 miljonu latu prasību saistībā ar Zolitūdes traģēdiju

maxima2511201347

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien atstājusi bez virzības 100 miljonu latu prasību pret uzņēmumiem “Maxima Latvija”, “Re&Re”, “Tineo”, “Homburg   Zolitūde” un Rīgas domi saistībā ar Zolitūdes traģēdiju, kad veikala “Maxima” jumtam iebrūkot, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vairāki desmiti tika ievainoti.

Apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš pastāstīja, ka pieteikums bez virzības atstāts līdz nākamā gada 6.janvārim trūkumu novēršanai. Tomēr šo lēmumu vēl var pārsūdzēt 10 dienu laikā.

Advokāts Aldis Alliks iepriekš neatklāja, cik personas ir vērsušās tiesā. Tāpat viņš pauda viedokli, ka prasības summa ir adekvāta. “Summa ir tādā apmērā, kādā mēs ceram tā liks aizdomāties visiem atbildētājiem, neatkarīgi no tā, ko viņi publiski līdz šim ir paziņojuši, vai viņi jūtas atbildīgi un vainīgi vai varbūt atbildīgs un vainīgs ir Ministru prezidents vai kāda persona, tikai ne viņi,” teica advokāts.

Aliks tāpat informēja, tiesā tiks iesniegts arī lūgums par prasības nodrošinājumu – atbildētāju mantas apķīlājumu. Šis lūgums gan neattieksies uz Rīgas domi.

Savukārt advokāts Aldis Gobzems norādīja, ka prasība par 100 miljoniem nav vienīgā, kas tiks celta un kopējā prasību summa varētu sasniegt vai pat pārsniegt vienu miljardu latu. Tomēr konkrētajā lietā lielā summa prasīta vairāku apstākļu dēļ. “Šis konkrētajā gadījumā ir ne tikai cietušo, bet visas valsts godaprāta jautājums. Prasība celta par attiecīgu summu tā iemesla dēļ, ka atbildētāji saprot tikai naudas valodā. Viņi nesaprot nekādā citādā valodā, tad viņiem atbildība jāuzņemas mantiska,” uzsvēra advokāts.

Komentējot līdzšinējo tiesu praksi, ka par labu cietušajiem tiek piedzītas krietni mazākas summas nekā prasīts, Gobzemsteica, ka šī prakse ir jāmaina. “Mēs izdarīsim visu, lai mainītu līdzšinējo praksi, kas Latvijā 20 gadu laikā radusies,” viņš sacīja.

Jau ziņots, ka iepriekš vairāki Latvijas advokātu biroji un individuāli praktizējošie advokāti apņēmās sniegt visa bezmaksas juridisko palīdzību Zolitūdes traģēdijas cietušajiem un bojā gājušo tuviniekiem.

21.novembrī iebruka lielveikala “Maxima” jumts   Zolitūdē, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti tika ievainoti. Traģēdijas apstākļus skaidro Valsts policija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+