×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Tiesa lemj, ka “Matriksa” sērijas filmas nav plaģiāts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kalifornijas štata tiesa noraidījusi apsūdzības, ka “The Matrix” (“Matrikss”) filmu triloģija esot bijusi balstīta uz citu scenāriju.

Tiesnesis Gerijs Klausners lēma, ka “nav nozīmīgu līdzību” starp kinostudijas “Warner Bros” triloģiju un Tomasa Althausa scenāriju “The Immortals”, ko viņš esot iesniedzis studijai 1993. gadā.

Sūdzībā Althauss bija norādījis uz 118 līdzībām starp abiem darbiem.

Taču tiesnesis uzskatīja, ka tās ir “pārāk vispārīgas, lai būtu aizsargājamas ar autortiesībām, vai arī ir bieži izmantotas, neoriģinālas idejas”.

1999. gadā izlaistā filma “Matrikss” stāsta par hakeri, kurš atklāj, ka viņa dzīve patiesībā ir datorsimulācija. Galveno lomu spēlē aktieris Kianu Rīvss.

Triloģijā iznākušas vēl divas filmas – “The Matrix Reloaded” (“Matrikss: Atjaunots”) un “The Matrix Revolutions” (“Matrikss: Revolūcija”).

Althausa scenārijā Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) aģents 2235. gadā cenšas paglābt mirstīgos no Ādolfa Hitlera, kurš atmodināts pēc ķermeņa sasaldēšanas.

Tiesnesis Klausners norāda, ka “vienīgā līdzība starp abiem sižetiem ir tāda, ka galvenais varonis cenšas nepieļaut, ka dominējošā grupa pakļauj un iznīcina pakļautu grupu”.

“Matriksa” triloģiju veidojuši režisori Endijs un Lana Vačovski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+