×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. novembris, 2012
Drukāt

Titulu “Gada rīdzinieks 2012” ieguvusi mecenātu Teterevu ģimene

Foto-LETAFoto-LETA

Titulu “Gada rīdzinieks 2012” ieguvusi mecenātu Ināras un Borisa Teterevu ģimene par labdarības un kultūras mecenātisma tradīciju iedzīvināšanu Rīgā. Balvas ieguvējus šodien, 18.novembrī, godināja Rīgas domes svinīgajā sēdē, kurā viņiem pasniegts Goda raksts un balva, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļā.

“Gada rīdzinieka” titulu piešķir cilvēkiem, kuri ar savu talantu un darbu ir veicinājuši Rīgas atpazīstamību, pievērsuši sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai, tā veicinot tās attīstību un radot interesi par to.

Kā ziņots, 2011.gadā mecenātiem Borisam un Inārai Tetereviem piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, kā arī pasniegta “Cicerona” godalga par ieguldījumu Rundāles pils atjaunošanā un atbalstu izglītībai. Fonds sniedz atbalstu vairāk nekā 150 bezpeļņas organizācijām, un dažāda veida atbalsts tiek sniegts vairāk nekā 120 000 Latvijas iedzīvotāju.

Kā norāda Rīgas dome, Boriss un Ināra Teterevi 2010.gadā nodibināja fondu ar nolūku atbalstīt izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Teterevu ģimene atbalsta kultūru, izglītību, uzlabojumus publiskajā pilsētvidē, sniedz atbalstu kopienu attīstības organizācijām pilsētās un lauku apvidos, dzīvnieku aizsardzībai un palīdz maznodrošinātu un trūcīgu personu grupām. Fonds ir starptautisks un sniedz atbalstu labdarības projektiem arī ārpus Latvijas.

Ināra un Boriss Teterevi sniedz atbalstu sieviešu invalīdu asociācijas “Aspazija” darbībai Rīgā un tās nodaļās 10 Latvijas reģionos, atbalsta cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrību “Motus Vita”. Mecenāti ar programmu “Veselībai un dzīvotpriekam” palīdz Latvijas reģionu pensionāru nevalstiskajām organizācijām, rīko akcijas “Palīdzēsim māmiņai”. Teterevi īsteno kopienu filantropijas attīstības programmu un atbalsta labdarības iniciatīvu “Kopgalds – siltas maltītes atbalsts”. Viņi ir izveidojuši Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu izglītības izcilībai, veicinot izcilas, kvalitatīvas un konkurētspējīgas augstākās izglītības attīstību.

Tāpat mecenāti palīdz izveidot pieminekli izcilajam baletdejotājam Mārim Liepam, sniedz atbalstu mākslas objektam “Gondola”, kuru Mākslas muzejā “Rīgas birža” veido pasaulē pazīstamais Krievijas mākslinieks Dmitrijs Gutovs, veiksmīgi sadarbojas ar M.Čehova Rīgas Krievu teātri, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Mākslas akadēmiju un starptautisko bērnu un jauniešu biedrību “Eventus”. Teterevu fonds finansē arī televīzijas raidījumu par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem “Ķepa uz sirds”, kā arī palīdz patversmei “Dzīvnieku draugs”.

Pretendentus “Gada rīdzinieka” titula nominācijai var izvirzīt ikviens rīdzinieks. Iesūtītos pieteikumus šogad izvērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova vadībā. Konkursa vērtēšanas komisijā bija iekļauti arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Latvijas Nacionālais mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis, žurnāliste Ina Oškāja, laikraksta “Neatkarīgā” galvenā redaktore Anita Daukšte, laikraksta “Diena” galvenais redaktors Guntis Bojārs un Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, kurš “Gada rīdzinieka” titulu ieguva pērn.

Svinīgās sēdes laikā pasniegti vairāki Rīgas domes Atzinības raksti par ieguldījumu Rīgas tēla veidošanā un popularizēšanā. Par ieguldījumu medicīnas zinātnes attīstībā Rīgā, inovācijām, sabiedrības veselības veicināšanu Atzinības rakstu saņēma ārsts Andrejs Ērglis. Par izciliem sasniegumiem sportā, iezīmējot Rīgas vārdu pasaules sporta vēsturē, atzinība izteikta sportistam Afanasijam Kuzminam. Apbalvoto vidū ir Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš par ilggadēju, pašaizliedzīgu darbu Rīgas labā un sabiedrības iesaistīšanu dzīvnieku aizsardzības kustībā. Atzinības rakstu saņēma mākslinieks Miķelis Baštiks par novatorismu un jaunradi dizainā, popularizējot Rīgas vārdu.

Savukārt apbalvojumu nominācijā “Nozīmīgs zinātniskais pētījums humanitārajās un eksaktajās zinātņu nozarēs”, ko Rīgas dome pasniedz sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, saņēma Tālavs Jundzis. Viņam apbalvojums piešķirts par ieguldījumu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanā un Rīgas popularizēšanu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.7
Alūksne +21.2
Daugavpils +21.7
Saldus +22
Liepāja +20.5
Jelgava +23
Ventspils +17.1
Limbaži +21
Madona +20
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+