×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Trakas idejas skaistākai valstij

Publicitātes (Volodya Pellucid) fotoPublicitātes (Volodya Pellucid) foto

Daugavpils jauniešu iniciatīvas "Lavka" radošā komanda – (no kreisās) Janīna Ivanova, Viktorija Kozlovska, Alina Ivanova, Jeļena Dedele.

Parādīt, cik daudz un dažādu tautību ir Latvijas sastāvdaļa un cik svarīgu devumu tās sniedz valsts izaugsmē – ar šādu mērķi Latgales simtgades kongresa/4. Pasaules latgaliešu saieta ietvarā 6. maijā Daugavpilī norisināsies Tautu forums, kas Vienības namā Vienības laukumā, vēsturiskā centra kafejnīcās un Daugavpils teātrī pulcēs mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvjus no visas Latvijas, valsts un pilsētu amatpersonas, Daugavpils nacionālo kultūras biedrību pārstāvjus, Goda daugavpiliešus un ikvienu citu interesentu, kurš vēlas sajust kopības un vienotības spēku.

Tautu foruma saturiskā programma top sadarbībā ar Vienības namu un Daugavpils jauniešu iniciatīvas “Lavka” radošo komandu. Pērn izveidotais projekts – sarunu sols “Lavka” – ir neformāls sarunu cikls un Daugavpilī pulcē aizvien plašāku interesentu loku, būtībā tas ir tāds kā Tautu forums miniatūrā. Uz katru “Lavku” tiek aicināti viesi no visdažādākajām jomām, kuri, sēžot uz koši krāsota soliņa jeb “lavkas”, dalās pieredzē un diskutē ar klausītājiem par dažādām tēmām.

Daugavpilī dzīvo ļoti dažādu tautību pārstāvji, un to lieliski pierāda “Lavkas” raibā komanda, kurā vienojušies gan latviešu un krievu, gan poļu, baltkrievu un citu tautību cilvēki. Pamatsastāvs ir seši aktīvi daugavpilieši, taču ir daudz palīgu, kuri pieliek savu roku dažādām praktiskām lietām pasākumu organizēšanā. Ierosmes idejas autore ir Jeļena Dedele, kura ikdienā strādā biznesa inkubatorā. Pārējie komandā ir Jeļenas domubiedri no paziņu un draugu loka, kuru pamatnodarbošanās ir dažādās sfērās, sākot no zinātkāres centra “Zinoo Daugavpils” vadīšanas, beidzot ar darbu dizaina un mārketinga jomā. “Gribējām pierādīt, ka bieži vien maza, bet laba ideja var rezultēties, piemēram, lielā biznesā vai arī mainīt dzīvi. Un tas aizgāja – cilvēkiem šādi pasākumi patīk un ir vajadzīgi,” stāsta Jeļena. “Iedvesmojamies un iedvesmojam arī Daugavpils iedzīvotājus un ciemiņus, parādot, ka ir iespējams sasniegt panākumus un atrast domubiedrus,” papildina “Lavkas” pārstāve Viktorija Kozlovska.

Vieglo, radošo un nepiespiesto gaisotni “Lavkas” komanda ienesīs arī Tautu forumā 6. maijā, kur rīta stundās laikā no plkst. 9 līdz 11 Daugavpils vēsturiskā centra kafejnīcās ikvienu interesentu sagaida “Sarunu lavka”, kurā tēmas katrs pats varēs izvēlēties īpašā ēdienkartē. “Baudīsim patīkamas un iedvesmojošas brokastis. Būs starteri, lai iepazītos un iesildītos sarunai, karstie ēdieni, lai iedziļinātos aktualitātēs, dienas piedāvājums, kas ļaus katram radoši izpausties, bet desertā sagaida tēmas jautrākam brokastu noslēgumam. Zem visiem šiem nosaukumiem sarunu ēdienkartē būs paslēpušās dažādas sarunu tēmas un radoši uzdevumi,” stāsta Viktorija. Jāpiebilst gan, ka pasākuma dalībniekus vienos ne tikai atraktīvās sarunas moderatoru vadībā, bet arī sātīgas brokastis.

Cik jūtamies piederīgi savai valstij un kāda ir mūsu identitāte Latvijā, kā valsts mūs redz kā iedzīvotājus – tie ir jautājumi, kurus caur dažādiem sarunu tematiem un aktivitātēm varēs šķetināt Tautu foruma laikā “Sarunu lavkā”. “Vēlamies caur šīm sarunām vēlreiz atgādināt, ka ikkatra cilvēka idejas, ierosmes, kas vērstas uz sevis attīstību, vienlaikus rosina ne vien viņa dzīvesvietas, bet arī visas valsts izaugsmi. Nav jābaidās no trakām idejām un sapņiem, jo bieži vien tās mūsu dzīvi un valsti padara aizvien skaistāku un bagātīgāku,” uzsver Viktorija. Sarunu ēdienkartes karsto ēdienu piedāvājumu caurvīs ideja par ikviena identitāti kā vietas attīstības potenciālu un otrādi.

No pulksten 11 Tautu foruma norise turpināsies Vienības namā, kur Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Daugavpils pašvaldības vadītājs Jānis Lāčplēsis, atklājot foruma oficiālo daļu, teiks svētku uzrunas. Tam sekos zinātniskie lasījumi, debates un domu apmaiņa par mazākumtautību lomu Latvijas veidošanā, izcilu personību devumu Daugavpilij, Vienības nama 80. gadskārtu un citām tēmām. Oficiālās daļas noslēgumā foruma dalībnieki tiks aicināti piedalīties muzikālā ceļojumā koncertā “Dziedi līdzi!”, kurā muzicēs profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “Daugava” un Latvijas Nacionālās operas solisti.

Pulksten 13 pilsētas Vienības laukumā sāksies Tautu foruma svinīgā daļa jeb Baltā galdauta svētki “Latgale svin”. Daugavpils nacionālās kultūras biedrības pilsētas vēsturiskajā centrā piedāvās savas nacionālās virtuves gardumus.

6. maijā plkst. 14.30 Brīvības cīņu laikā par Latvijas neatkarību asinis izlējušo poļu karavīru piemiņas vietā folkloras kopas “Svātra” skanējuma pavadībā amatpersonas, daugavpilieši un pilsētas viesi dēstīs simbolisko, Latvijas valsts simtgadei veltīto ozolu aleju. Tautu forums noslēgsies ar izrādes “Nogrimusī pils” pirmizrādi Daugavpils teātrī.

 

TAUTU FORUMS 6. maijā Daugavpilī

* Plkst. 9 – 11 Daugavpils vēsturiskā centra kafejnīcās “Sarunu lavka”.

* Plkst. 11 – 13 Vienības namā – foruma atklāšana (amatpersonu uzrunas, zinātniskie lasījumi, debates, koncerts “Dziedi līdzi!”).

* Plkst. 13 – 14 Vienības laukumā (Rīgas ielā 22a) “Latgale svin” (nacionālo virtuvju gardumi, koncerts “Tango virs pilsētas”).

* Plkst. 14.30 Ozolu stādīšanas akcija Daugavpils poļu karavīru piemiņas vietā.

* Plkst. 17 – Daugavpils teātrī izrādes “Nūgrymušõ pile” (“Nogrimusī pils”) pirmizrāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+