Pasaulē
Eiropa

Tramps: Gāzes importa dēļ Vācija kļuvusi par Krievijas gūstekni1


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto – AFP/LETA

Gāzes importa dēļ Vācija kļuvusi par Krievijas gūstekni, trešdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.

“Vācija ir Krievijas gūstekne, jo tā saņem pārāk daudz enerģijas no Krievijas,” sacīja Tramps darba brokastīs ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu pirms alianses samita Briselē.

“Es domāju – ir ļoti skumji, ka Vācija ir noslēgusi milzīgu naftas un gāzes darījumu ar Krieviju, lai gan no Krievijas ir jāpiesargājas, un Vācija maksā miljardiem un mlljardiem dolāru gadā Krievijai,” sacīja Tramps.

“Visi par to runā visā pasaulē, viņi saka – mēs maksājam miljardiem dolāru, lai jūs aizsargātu, bet jūs maksājat miljardiem dolāru Krievijai,” teica ASV prezidents.

Viņš uzsvēra, ka “Krievija pilnībā kontrolē Vāciju”.

Savukārt ASV “maksā daudz naudas”, lai aizsargātu “Vāciju,. Franciju un visus pārējos, (..) Tas ir turpinājies desmitgadēm”, teica Tramps.

“Mēs ar to nesamierināsimies,” norādīja ASV prezidents.

“Vācija ir bagāta valsts (..), viņi varētu paaugstināt [aizsardzības izdevumus] nekavējoties, rīt, un viņiem nebūtu problēmu,” piebilda ASV prezidents.

Vācija importē dabasgāzi no Krievijas pa cauruļvadu “Nord Stream”, kas ieguldīts Baltijas jūrā. un pašlaik tiek būvēts vēl viens cauruļvads “Nord Stream 2”

Stoltenbergs pirms NATO samita sākuma žurnālistiem teica, ka jautājums par “Nord Stream 2” nav alianses kompetencē.

“Vācijā ir dažādi uzskati par “Nord Stream [2]”, tas ir labi zināms. Par to nav jālemj NATO, tas ir nacionāls lēmums,” viņš norādīja.

Triju Baltijas valstu un Polijas parlamentu spīkeri martā kopīgā vēstulē brīdināja citu Eiropas valstu parlamentus, ka gāzesvads “Nord Stream 2” ir Maskavas politikas instruments, kas padziļinās Eiropas atkarību no Krievijas.

Eiropas Savienības (ES) klimata politikas un enerģētikas komisārs Migels Ariass Kanjete pērn atzina, ka “Nord Stream 2” nesaskan ar ES enerģētikas politikas mērķiem.

LA.lv