×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

Trešā līmeņa pensijas 
noteiktu profesiju pārstāvjiem

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāku speciālo profesiju pārstāvjiem noteiktas tiesības ātrāk izņemt 3. līmenī uzkrāto pensiju. To paredz Ministru kabineta noteikumi par speciālajām profesijām, kurās privāto pensiju fondu pensiju plānos norādītais strādājošo pensijas vecums var būt mazāks par 55 gadiem.

Profesiju sarakstā iekļauti aviācijas, dzelzceļa, jūrniecības, sabiedriskā transporta, zvejniecības, veselības, izglītības, būvmateriālu, gumijas, metālapstrādes, metalurģijas, papīra, stikla, stikla šķiedras ražošanas nozarēs nodarbinātie, Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes 
valsts vides inspektori, sportisti, elektrostaciju 
operatori, inženiermehānikas speciālisti, ķīmiskās destilēšanas iekārtu un reaktoru operatori, mehānikas inženieri, Valsts probācijas dienesta darbinieki, kā arī Iekšlietu ministrijas iestādēs dienošās amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi, Ieslodzījuma vietu pārvaldē nodarbinātie, tiesneši, prokurori, kultūras darbinieki, Nacionālo bruņoto spēku profesiju pārstāvji, valsts drošības iestāžu amatpersonas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonas.

Saraksts izstrādāts, ņemot vērā, ka šo 
profesiju darbinieki ir pakļauti paaugstinātam profesionālo iemaņu zaudēšanas riskam, 
specifiskam veicamā darba raksturam, kaitīgiem, psiholoģiskiem faktoriem, stresam,
dzīvības un veselības apdraudējumam (riskam). Atgādinām, ka privātās brīvprātīgās pensiju shēmas mērķis ir ar privāto pensiju fondu starpniecību ieguldīt un uzkrāt pašu tās dalībnieku izdarītās naudas līdzekļu iemaksas, nodrošinot vecumā papildu līdzekļus. Pensiju fondi var būt slēgti vai atklāti, un tiem var būt viens vai vairāki pensiju plāni. Dalībnieki var piedalīties pensiju plānā gan tieši, gan ar savu darba devēju starpniecību. Uzkrātais kapitāls ir privātpersonas īpašums neatkarīgi no tā, kas veicis iemaksas, turklāt uz šo kapitālu attiecas mantojuma tiesības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+