Sports
Ziemas sports

Tretjakovs diskvalificēts, Soču olimpiskais zelts – Martinam Dukuram! 16

Foto – LETA/AFP

Starptautiskā olimpiskā komiteja (IOC) nolēmusi diskvalificēt četrus Krievijas skeletonistus, tostarp Aleksandru Tretjakovu un anulēt viņu rezultātus 2014. gada olimpiskajās spēlēs Sočos, vēsta IOC.

Tretjakovs Sočos izcīnīja zeltu, bet otro vietu ieņēma Martins Dukurs. Pēc konkurenta diskvalifikācijas olimpiskā čempiona tituls pienāksies tieši 33 gadus vecajam Martinam. Bet no ceturtās vietas uz trešo pacelsies viņa vecākais brālis Tomass Dukurs, kuram tā būs pirmā olimpiskā medaļa.

Līdzās ar Tretjakovu diskvalificēti Jeļena Ņikitina (bronzas laureāte Sočos), Marija Orlova un Olga Potilicina. Kvartetam aizliegts jebkādā statusā arī turpmāk piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Tiek vēstīts, ka IOC guvusi pierādījumus tam, ka šie sportisti piedalījušies valsts atbalstītā dopinga programmā. Kopumā tagad diskvalificēti seši no Krievijas Soču olimpiskajiem medaļniekiem. Zem giljotīnas ir arī Aleksandra Zubkova bobsleja četrinieks, kurš izcīnīja zeltu, otrajā vietā atstājot Oskara Melbārža pilotēto ekipāžu.

Krievija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgas komisijas izmeklēšanā, kuru vadīja kanādiešu jurists Ričards Maklarens, tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret “tīrām” analīzēm.

Lai izmeklētu šīs lietas, tika izveidota SOK komisija, ko vada tās biedrs Deniss Osvalds, pārskatot lietas ar iespējamu dopinga lietošanu un testu viltošanu Soču olimpiskajās spēlēs, prioritāri izmeklējot sportistus, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

 

LA.lv