×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Turcijas premjers aicina kurdus atbalstošās partijas pievienoties pagaidu valdībai

Foto- LETA/EPAFoto- LETA/EPA

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu trešdien aicināja trīs parlamenta deputātus no kurdus atbalstošās Tautas demokrātiskās partijas (HDP) pievienoties pagaidu valdībai pirms 1.novembrī paredzētajām parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām.

Ja šie deputāti pieņems uzaicinājumu, ta būs pirmā reize Turcijas vēsture, kad kurdus atbalstoša partija ir ieņēmusi vietas valdībā.

Dovutolu darbam valdībā ir uzaicinājis HDP deputātus Leventu Tizelu, Mislimu Doanu un Ali Hajdaru Kondžu, vēstīja ziņu aģentūra “Anadolu”.

Republikāņu tautas partija (CHP) un Nacionālistu kustības partija (MHP) ir atteikušās piedalīties pagaidu valdībā, un tas ir licis Davutolu vērsties pie kurdus atbalstošās Tautas demokrātiskās partijas (HDP), kas ir sarežģīti, jo premjerministrs ir apsūdzējis šo partiju par sadarbību ar kurdu nemiernieku grupējumu “Kurdistānas strādnieku partija” (PKK).

Valdībā varētu būt pārstāvēti arī pie partijām nepiederoši eksperti.

Turcijā 1.novembrī tiks rīkotas pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas pēc tam, kad nav izdevies izveidot koalīcijas valdību. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans ir uzdevis Davutolu veidot pagaidu valdību.

Līdz šim partijas Turcijā vienmēr ir spējušas vienoties par koalīcijas valdības izveidošanu, un pirmstermiņa vēlēšanas nekad nav rīkotas.
Daži analītiķi pieļauj, ka Erdoans vēlējās atkārtotu vēlēšanu rīkošanu, lai AKP varētu atgūt absolūto vairākumu parlamentā, kas viņam ļautu īstenot sapni par prezidentālas sistēmas izveidi Turcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+