×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
3. oktobris, 2017
Drukāt

Turīgais ierēdnis negrib maksāt (25)

1. Turīgais ierēdnis negrib maksāt

1no7
Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Kaut gan Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš pērn ministrijā, kā arī Ventspils un Rīgas brīvostu pārvaldēs kopā atalgojumā saņēmis 74,7 tūkstošus eiro, viņš ir vērsies Administratīvajā apgabaltiesā ar lūgumu atcelt 300 eiro soda naudu, kas viņam piespriesta par tiesas sprieduma nepildīšanu tā sauktā Rīgas lidostas taksometru “zelta kilometra” lietā.

Šis ir ārkārtīgi retais gadījums, kad par konkrētu neizdarību amatpersonām ir jāmaksā nevis no nodokļu maksātāju līdzekļiem, bet gan no personiskā maka. “Pretējā gadījumā lēmums tiks nodots izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam,” tā savā 30. augusta lēmumā sodītos brīdināja Administratīvā apgabaltiesa. Par to “LA” jau rakstīja 4. septembra numurā publikācijā “Lidostas “zelta kilometrs” sitīs pa kabatu”.

K. Ozoliņš nav vienīgais izcili labi apmaksātais valsts darbinieks, kurš vērsies tiesā ar lūgumu atcelt vai vismaz samazināt šo uzlikto piespiedu naudu par tiesas sprieduma nepildīšanu “zelta kilometra” lietā. Līdzīgus lūgumus ir iesnieguši arī visi četri starptautiskās lidostas “Rīga” vadītāji, kuriem tiesa tāpat katram ir uzlikusi piespiedu naudu 300 eiro apmērā par sprieduma nepildīšanu, – valdes priekšsēdētāja Ilona Līce un valdes locekļi Normunds Feierbergs, Irina Feļdmane un Lauma Jenča.

Nevienai no šīm amatpersonām 300 eiro nav summa, kuras nomaksa varētu sagādāt grūtības. Kā rāda viņu ikgadējās deklarācijas, ne tikai K. Ozoliņš, bet arī visi četri lidostas valdes locekļi pērn valsts darbā ir pelnījuši ļoti labi. I. Līcei pērn šajā valsts darbā atalgojumā aprēķināti gandrīz 54 tūkstoši eiro, L. Jenčai – 42,5 tūkstoši eiro, N. Feierbergam (par nepilniem diviem mēnešiem) – 8,6 tūkstoši eiro, I. Feļdmanei (par diviem mēnešiem) – 10,5 tūkstoši eiro, kam klāt jāpieskaita pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme” algā saņemtie 60 tūkstoši eiro.

Taču, neraugoties uz soda naudas salīdzinošo nenozīmīgumu, visas amatpersonas ir vērsušās tiesā ar lūgumu to atcelt pilnībā vai vismaz daļēji. Turklāt, lai gan soda nauda ir uzlikta katrai no šīm amatpersonām individuāli, lūgumu tās ir iesniegušas uz lidostas “Rīga” veidlapas, – tieši tāpat kā K. Ozoliņa lūgums ir noformēts kā ministrijas dokuments.

 1. Turīgais ierēdnis negrib maksāt
 2. Ozoliņš saskata nesamērīgu bardzību
 3. Privātie auto neapdraud, takši – apdraud…
 4. Tiek pie 275,8 tūkstošiem gadā
 5. Tiesai jālemj, vai nākt pretī
 6. Kas ir strīda objekts
 7. Uztur negatīvu informatīvo fonu

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. PROTAMS, KA JĀATCEĻ NABADZIŅIEM SODS, KAUT VAI UZ PENSIONĀRU RĒĶINA, SAMAZINOT PENSIJAS

 2. Laiks atkal dubultot algas valsts uzņēmumu valdēm! Dombrovskis palīdzēs. Skat.Intervija.”Neizslēdzu iespēju atkal vadīt valdību”,LA,04.10.2017.

 3. Tad izmantot savas tiesības un pārsūdzēt nolēmumu jāvērtē pēc personas materiālā stāvokļa?
  LR žurnālistika vispār domā ko raksta?
  katram ir tiesības uz taisnīgu tiesu, nevis turīgs un negrib maksāt.
  galīgais nolēmums ir izpildāms.

 4. Bet te jau nav runa par naudas summu, bet par principu. Šī lieta izskatās ļoti aizdomīga, un vispār kāpēc SM ierēdnim būtu jāatbild par lidostas rīcību?

 5. Bet šajā gadījumā jau nav runa par summas apmēru, bet par principu: situācija nebūt nav viennozīmīga, un lidostai, un kā noprotams, arī SM, ir savs skatījums uz šo situāciju. Un pastāv iespēja, ka tiesas lēmums tomēr nav gluži situācijai atbilstošs. Tie tomēr ļoti specifiski jautājumi.
  Faktiski būtu vajadzīgs mehānisks, kā tiesas lēmumi zaudē spēku, ja tie nav kompetenti vai situācijai atbilstoši. Jo arī tiesneši ir tikai cilvēki.

 6. Jāmaksā vairāk>Šarikovu pieeja jautājumam Atbildēt

  Daudzkārt vairāk maksā pat visi miljardieri un nemaz neprotestē-Rokfelleri,Rotšildi,Geitsi,Kohi,Elisoni,Blumbergi,Cukerbergi,Morgani,Krupi,Fordi utt! Tādēļ šajās valstīs nav vajadzības ministriju kapacitāti nodrošināt uz mazgadīgo skolēnu brīvpusdienu naudas rēķina!

 7. Turīgais ierēdnis grib tikai arvien lielāku algu un pakāpenisku IIN samazināšanu!

 8. Arprāts kādas algas, par ko šī valsts maksā, un tādu liekēžu taču ir melnais mākonis

 9. Šito “tautas kalpu” vajag atbrīvot no ienesīgā amata un tur iecelt kādu jaunāku, godīgāku ierēdni. Padomiešu laiks ir pagājis.

 10. “žadnosķ frajera pogubit…”
  Nožēlojamie sīkie cilvēciņi ar sīkajām dvēselītēm….tādi mums tie “dižierēdņi” ….

 11. šarikovu pieeja jautājumam ! Atbildēt

  Pauls ar bija bagāts – tāpēc jāmaksā ?
  .
  Vai tomēr jāmaksā par nodarījumiem(blēdībām) ?.

 12. šarikovu pieeja jautājumam ! Atbildēt

  Pauls ar bija bagāts – tāpēc jāmaksā ?
  .
  Vai tomēr jāmaksā par nodarījumiem(blēdībām) ?

 13. no vēža šūnām.

 14. Vai ta’ skolā nav mācīts: kapeiciņu nepi$ī$i – pie rubļa netiksi!

 15. Viņš labāk advokātam samaksā 500€

 16. Noteikti vajag nabaga ierēdnīšiem un protams arī visiem citiem valsts maizē guļošajiem lielajiem speciālistiem algu pielikt. Citādi šie smerdeļi slikti jūtas kad par zagšanu sodus liek maksāt !

 17. Šādus cilvēkus dēvē par krahaboriem

 18. sen vajadzeja sodus piedzit no personigajam kabatam ,re ,ka satraukusies,,,,,butu pakaunejusies,,,,bet vini jau nebija maja ,,,kad kaunu dalija

 19. Cik ilgi vēl ļausim šiem ierēdņiem rīt ar uzlocītām piedurknēm???Būtu tāka laiks viņus nosēdināt uz minimālo algu!

 20. Bet ja nu tiešām nav pamatoti? Nedraud kādas tur lielās tiesas pret visu Latviju?

 21. Vajag dzsīt ratā tādus padibeņus ieredņus kā Ozoliņu.Cik ilgi viņi zags un ņirgāsies par Latviešiem.

 22. Sazadzies un vēl sprēgā. Nieka 300 eiro ja pamaz maksā 3000 nūğis. Cik kabatas piebāzis no zelta kilometra.

Draugiem Facebook Twitter Google+