×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Un bikses pārvēršas par… Madonā neparasta izstāde par tautastērpa motīviem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs līdz 19. jūlijam apskatāma Annas Aizsilnieces tērpu izstāde “Etnorāfija /no cikla RECYCLED.LV/”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādes kataloga ievadā Anna raksta: “Kolekcija radīta ar domu iedvesmot sabiedrību apzināties esošos resursus, tos radoši izmantot un integrēt, vienlaikus saglabājot savu nacionālo identitāti un ceļot pašapziņu. Kolekcijas izgatavošanai pamatā izmantoti klasiski linu un vilnas apģērbi, radot tautas tērpu proporcijām, krāsām un sajūtām atbilstošus tērpu komplektus. Pārstrādājot apģērbus, mainīta to identitāte. Bikses kļuvušas par svārkiem vai krekliem, žaketes par villainēm, jostas par vainagiem.”

Autore norāda, ka kolekcijai izmantots: 64 bikses, 60 jostas, 37 krekli, 16 žaketes, 14 šalles, 10 džemperi, 4 tamborētas sedziņas, 3 mēteļi, 2 kleitas, 2 kaklasaites, ap 2000 santīmu, ap 1000 pretestību, 80 spuldzītes, 65 atslēgas, 20 velosipēda zobrati un gultņi, 4 transformatori, 4 lustras, sauja uzgriežņu.

Anna Aizsilniece (Ingrīda Zābere) kopš 1990. gadiem pazīstama kā izcilu grāmatu un žurnālu maketu autore, ieguvusi Maģistra grādu modes dizainā Neapoles Dizaina augstskolā Istituto Superiore di Design veido aksesuārus un apģērbu kolekcijas no krekliem un žaketēm, radot konceptuālu dizainu skaistā formā un izvērstā intelektuālā diapazonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+