Uncategorized

Upē Šanhajā atrasto beigto cūku skaits pārsniedz 7,5 tūkstošus 0

Foto – AFP

Ķīnas lielākās pilsētas Šanhajas galvenajā upē atrasto beigto cūku skaits ir pārsniedzis 7,5 tūkstošus, paziņoja Šanhajas pilsētas valdība.

Cūku līķi atrasti Huanpu upē Šanhajas dienvidrietumu rajonā Sundzjanā. Kad ceturtdien tika atrasti vēl 944 cūku līķi, šajā upē atrasto beigto cūku skaits pieauga līdz 7545. Pirmie no šiem cūku līķiem tika atrasti 7. martā.

Šanhajas varas iestādes paudušas, ka cūku līķus atnesusi upes straume no Džedzjanas provinces Dzjasinas pilsētas, kas ir nozīmīgs cūkkopības centrs un kur lauksaimnieki var būt tos iemetuši upē pēc cūku nobeigšanās no kādas slimības. Dzjasinas ierēdņi paziņoja, ka vēl turpina izmeklēt beigto cūku izcelsmi un nav pilnīgi pārliecināti, ka tās būtu no šīs pilsētas. Ķīnas valsts mediji gan ziņoja, ka viens Dzjasinas cūkkopis atzinies cūku līķu izmešanā un pret viņu notiek izmeklēšana.

Šanhajas pilsētas valdība nodevusi Dzjasinas pašvaldībai dažu beigto cūku ausu birkas, lai noskaidrotu to izcelsmi. Šanhajas lauksaimniecības komisija paziņoja, ka dažos cūku līķos konstatēts cūku cirkovīruss, kas izraisa parastu cūku slimību, kura nav bīstama cilvēkiem. Šanhajas iedzīvotājiem ir radušās bažas par iespējamu dzeramā ūdens saindējumu, bet Šanhajas valdība paziņojusi, ka tā reizi stundā pārbauda ūdens paraugus no Huanpu upes un līdz šim visi rādītāji bijuši normāli. 22 procenti Šanhajas ūdens resursu tiek iegūti no Huanpu upes.

Šanhajā pastiprināta vietējo tirgu pārraudzība, lai novērstu Huanpu upē atrasto beigto cūku gaļas pārdošanu patērētājiem, ziņoja laikraksts “Shanghai Daily”.

LA.lv