×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Ušakovs nesaskata pārkāpumus, nesaskaņojot RPP amatpersonas iecelšanu amatā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) neuzskata, ka būtu pārkāptas likuma normas, ar iekšlietu ministru nesaskaņojot Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāja Andreja Aronova atrašanos amatā.
Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “De facto” vakar vēstīja, ka Aronovs joprojām savu atrašanos amatā nav saskaņojis ar iekšlietu ministru, kas būtībā ir likuma “Par policiju” pārkāpums.

Šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” Ušakovs apgalvoja, ka likums būtu pārkāpts tad, ja Aronovs būtu iecelts attiecīgajā matā – tagad viņš ir tikai pienākumu izpildītājs. “Mūsuprāt, nav nekādu neatbilstību likumam,” viņš sacīja.

Ušakovs cer, ka pēc kāda laika Aronovu varēs apstiprināt RPP priekšnieka vietnieka amatā – tad, kad to neierobežos viņa izglītība.

Kā svētdien vēstīja “De facto”, 2013.gada oktobrī Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) parakstīja rīkojumu, ar kuru par Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāju kļuva bijušais tūrisma policijas šefs Aronovs.

2015.gada februārī Aronovs joprojām ir tikai šī amata pienākumu izpildītājs. Viņam joprojām ir tikai vidējā izglītība, kas liedz Aronovam oficiāli kļūt par priekšnieka vietnieku. Tādā veidā pirms pusotra gada Rīgas dome pēc būtības apgājusi gan likumu, gan Rīgas pašvaldības policijas nolikumu, kas paredz, ka šajā amatā drīkst apstiprināt tikai tādu personu, kurai ir augstākā juridiskā izglītība.

“Varējām darīt tā, varējām darīt tā, kā mēs izvēlējāmies. Mūsu politika ir, ka cilvēkus, kuri ir perspektīvi, kas aktīvi strādā, kas grib aktīvi strādāt, viņus arī virzīt tālāk. Tā ir mūsu pieeja,” situāciju iepriekš skaidrojis Ušakovs.

Saeima pērn vasarā pieņēma grozījumus likumā “Par policiju”, kuru mērķis ir novērst turpmākus mēģinājumus apiet likumu. Cita starpā tie paredz, ka iekšlietu ministra rakstveida piekrišana nepieciešama arī tad, ja persona pilda pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka amata pienākumus uz laiku, kas pārsniedz sešus mēnešus.

“Tas nozīmē, ka šis pusgads termiņu ziņā iestājās šī gada 11.janvārī,” skaidrojis Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres vietnieks Dmitrijs Trofimovs. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) joprojām šādu lūgumu no Rīgas domes nav saņēmis, kas nozīmējot, ka, visticamāk, kopš janvāra Aronovs amatu ieņemot pretlikumīgi.

Aronovam pašam nav jālūdz iekšlietu ministra piekrišana, bet tas ir darba devēja – Rīgas domes – pienākums.

Par to paskaidrojumus pašvaldībai lūgusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kurai arī neesot saprotams, kāpēc Aronovs amatā iecelts ar Rīgas vicemēra rīkojumu, nevis ar domes deputātu balsojumu. “Mums ir jāvērtē argumenti, ko Rīgas dome mums norādīs. Pirms šo argumentu saņemšanas mēs nevaram pateikt (kā rīkosimies), bet jāsaka, ka mēs vairākkārt konstatējam labas pārvaldības trūkumu Rīgas pilsētā,” izteicies VARAM Pašvaldību departamenta direktors Aivars Draudiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kaadu laiku atpakalj Ushakovs izteicaas, ka NAcionaalaa biblioteeka ir idiotisks projekts, nu vai ljoti liidziigi. Tad jautaajums par to peetiijumu, par kuru vinjsh taisaas atmaksaat naudu. Vai tads nav idiotisks gaajiens pasuutiit taada veida “projektu” un par to samaksaat no nodokljumaksaataaju kabataam savaas visticamaak gan jau savaas kabataas? 🙂 Vai taa ir Nila logika?

  2. Ja , godīgi, tad vairāk nevar saprast par ko ir pārvērtusies Rīga. Sāk jau atgādināt kaut kādu Pleskavas guberņu…………….

  3. Ušakovam ar Ameriku vajadzētu izstrādāt un apstiprināt to “labāko, kas strādā” sarakstu. Lai turpmāk visi zinātu, “kurām mežā čiekuri”.

Draugiem Facebook Twitter Google+