Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Tiesa apstiprina vienošanos par sodiem “Gan Bei” krimināllietā (2)

Notiek Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēde, kurā sāk skatīt tā dēvēto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla "Gan Bei" krimināllietu.Notiek Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēde, kurā sāk skatīt tā dēvēto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla "Gan Bei" krimināllietu.

Foto - LETA

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien apstiprināja vienošanos par prasītajiem sodiem tā dēvētajā “Gan Bei” krimināllietā.

“Gan Bei” saimnieka “Lage Ko” līdzīpašniekam Oļegam Arupam tiesa piesprieda vislielāko sodu – četru gadu nosacītu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju un naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām, kas ir 37 000 eiro. Uzņēmuma finanšu direktorei un Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (S) sievai Gaļinai Karmačai tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem bez mantas konfiskācijas, kā arī naudas sodu līdz 33 300 eiro.

Ilonai Višņevskai, Bairmai Dombaevai, Jeļenai Nevickai un Irinai Gusevai tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un deviņiem mēnešiem un naudas sodu līdz 7400 eiro.
Kases aparātus apkalpojošā uzņēmuma “Brio” bijušajam īpašniekam un vadītājam Zalmanam Brio, kurš masu medijos savulaik ticis nodēvēts par šīs shēmas autoru, tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem un naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām. Viktoram Nepko piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu. Savukārt Jonam Genim tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

No SIA “Lage Ko” tiks piedzīts naudas sods 747 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 276 390 eiro, savukārt uzņēmuma īpašumiem uzlikto apgrūtinājumu saglabās līdz soda samaksāšanai. SIA “Lage Ltd” jāsamaksā naudas sods 11 100 eiro apmērā.

Katram no apsūdzētajiem noteikts laika periods, kurā viņiem aizliegts ieņemt amatu kapitālsabiedrības valdē. No visiem apsūdzētajiem solidārā apmērā tiks piedzīti procesuālie izdevumi 70 eiro apmērā.

Pilnais spriedums būs pieejams 12.septembrī. Tiesas spriedumu var pārsūdzēt vai iesniegt protestu desmit dienu laikā pēc pilna sprieduma pasludināšanas.

Visi apsūdzētie vainu atzinuši un pastrādāto nožēlo.

Prokurors bija noslēdzis vienošanos par vainas atzīšanu un sodu ar deviņām fiziskajām personām apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, ar ko Latvijas valsts budžetam nodarīts mantiskais zaudējums kopsummā 957 799 eiro apmērā. Turklāt prokurors noslēdzis vienošanos procesā par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu divām juridiskajām personām, kuru interesēs izvairīšanās no nodokļu nomaksas bija izdarīta.
Vienošanās noslēgšanas brīdī valsts budžetam nodarītais mantiskais zaudējums ir pilnībā atlīdzināts.

Krāpšanās ar nodokļiem ēdināšanas iestādēs notikusi, izmantojot kases aparātus. Uzņēmums, kurš apkalpoja kases aparātus, restorānu pārstāvjiem piegādāja zibatmiņas, kurās atradās speciāla programmatūra ar kuru palīdzību varēja mainīt kases apgrozījumu – proti – cilvēkiem tika izsniegts čeks, taču pievienotās vērtības nodoklis netika samaksāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vai tad veel ir saeimas deputaate??? Kauns nemaz nav???

  2. pievienotās vērtības nodoklis netika samaksāts Atbildēt

    samazinājās valsts izzadzēju ierēdņu pakampiens…

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+