Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Tiesa apstiprina vienošanos par sodiem “Gan Bei” krimināllietā (2)

Notiek Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēde, kurā sāk skatīt tā dēvēto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla "Gan Bei" krimināllietu.Notiek Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēde, kurā sāk skatīt tā dēvēto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla "Gan Bei" krimināllietu.

Foto - LETA

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien apstiprināja vienošanos par prasītajiem sodiem tā dēvētajā “Gan Bei” krimināllietā.

“Gan Bei” saimnieka “Lage Ko” līdzīpašniekam Oļegam Arupam tiesa piesprieda vislielāko sodu – četru gadu nosacītu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju un naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām, kas ir 37 000 eiro. Uzņēmuma finanšu direktorei un Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (S) sievai Gaļinai Karmačai tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem bez mantas konfiskācijas, kā arī naudas sodu līdz 33 300 eiro.

Ilonai Višņevskai, Bairmai Dombaevai, Jeļenai Nevickai un Irinai Gusevai tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un deviņiem mēnešiem un naudas sodu līdz 7400 eiro.
Kases aparātus apkalpojošā uzņēmuma “Brio” bijušajam īpašniekam un vadītājam Zalmanam Brio, kurš masu medijos savulaik ticis nodēvēts par šīs shēmas autoru, tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem un naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām. Viktoram Nepko piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu. Savukārt Jonam Genim tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

No SIA “Lage Ko” tiks piedzīts naudas sods 747 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 276 390 eiro, savukārt uzņēmuma īpašumiem uzlikto apgrūtinājumu saglabās līdz soda samaksāšanai. SIA “Lage Ltd” jāsamaksā naudas sods 11 100 eiro apmērā.

Katram no apsūdzētajiem noteikts laika periods, kurā viņiem aizliegts ieņemt amatu kapitālsabiedrības valdē. No visiem apsūdzētajiem solidārā apmērā tiks piedzīti procesuālie izdevumi 70 eiro apmērā.

Pilnais spriedums būs pieejams 12.septembrī. Tiesas spriedumu var pārsūdzēt vai iesniegt protestu desmit dienu laikā pēc pilna sprieduma pasludināšanas.

Visi apsūdzētie vainu atzinuši un pastrādāto nožēlo.

Prokurors bija noslēdzis vienošanos par vainas atzīšanu un sodu ar deviņām fiziskajām personām apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, ar ko Latvijas valsts budžetam nodarīts mantiskais zaudējums kopsummā 957 799 eiro apmērā. Turklāt prokurors noslēdzis vienošanos procesā par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu divām juridiskajām personām, kuru interesēs izvairīšanās no nodokļu nomaksas bija izdarīta.
Vienošanās noslēgšanas brīdī valsts budžetam nodarītais mantiskais zaudējums ir pilnībā atlīdzināts.

Krāpšanās ar nodokļiem ēdināšanas iestādēs notikusi, izmantojot kases aparātus. Uzņēmums, kurš apkalpoja kases aparātus, restorānu pārstāvjiem piegādāja zibatmiņas, kurās atradās speciāla programmatūra ar kuru palīdzību varēja mainīt kases apgrozījumu – proti – cilvēkiem tika izsniegts čeks, taču pievienotās vērtības nodoklis netika samaksāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vai tad veel ir saeimas deputaate??? Kauns nemaz nav???

  2. pievienotās vērtības nodoklis netika samaksāts Atbildēt

    samazinājās valsts izzadzēju ierēdņu pakampiens…

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+