×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Uz mežu – kurpēs!

pl05-2016-700

Gribu tādas! – tāda pārliecība rodas katram, kurš izmēģinājis sniega kurpju sniegtās iespējas. Šīs īsās slēpju līdzinieces kļūst arvien populārākas.

To īpašais jaukums – ziemā var izbrist sniegu sniegus, rudenī doties uz purvu dzērvenēs. Turklāt pieejamas kļūst vietas, kurās ar zābakiem nevar pastaigāt. Tas, ka sniegs nokusis, neliedz izmēģināt neparasto sporta inventāru.

Ja nav īstas pārliecības, vai vajag pirkt un patiks, sniega kurpes var izmēģināt, īrējot tās no ļaudīm, kas rīko dažādas sportiskas aktivitātes. Ir brīnumaina sajūta negrimstot iet kā Jēzum, piemēram, pa Ķemeru nacionālā parka sūnekļiem.

Sniega jeb purva kurpes plašā klāstā var izvēlēties interneta veikalos, jo sporta preču veikalos uz vietas parasti ir tikai daži modeļi. Svarīgi arī noskaidrot, kādam svaram tās paredzētas. Ir tuklīšus diskriminējoša sakarība – jo vieglāks cilvēciņš, jo viņam lētākas kurpītes. Turklāt papildus ķermeņa svaram jāpieskaita apģērba, apavu, somas vai pilno ogu grozu svars.

Sniega kurpēm ir stiprinājumi, kuriem der jebkuri zābaki. Lai tikai būtu silti un nelaistu cauri mitrumu! Siltā gadalaikā brienot pa purvu, piemēroti būs parastie gumijnieki, bet salā kājās var vilkt makšķerniekiem domātos gumijas apavus. Pērkot brienamās kurpes, vēl jānoskaidro, kāda izmēra kājai stiprinājums derēs, jo norādītie skaitļi neatbilst mūsu ierastajiem apavu izmēriem.

Cenas – vidēji 100 eiro. Tiem, kam svars kopā ar ekipējumu ir krietni virs 90 kg, kurpes maksās nedaudz dārgāk. Lētākas (aptuveni 50 eiro) ir norvēģu armijas sniega kurpes, kas paredzētas vīriem līdz 120 kg un kam ir izturīgs un viegls alumīnija rāmis. Tās var iegādāties interneta veikalā www.patrioti.lv vai kādā citā vietā, kur nopērkamas Norvēģijas armijas norakstītās mantas.

Vairāk – šodienas 
”Praktiskā Latvieša” numurā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+