×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Uz Ventspili Sirdsdziesmas klausīties

ReklāmfotoReklāmfoto

7. jūlijā jau devīto reizi uz Ventspili un pie televizoru ekrāniem skatītājus aicina gada centrālais šlāgermūzikas notikums – Latvijas šlāgeraptaujas fināls, kurā labākās latviešu šlāgermūzikas dziesmas sacentīsies par 2011./2012. gada aptaujas Sirdsdziesmas godu.

 

Šogad par labākās gada dziesmas godu sacentīsies 12 dziesmas – savu Sirdsdziesmu skatītājiem veltīs Igauņu ģimene no Gaigalavas, “Baltie lāči”, “Dobeles zemessargi”, “Galaktika”, Harijs Ozols un Santa Zapacka, Viktors Zemgals, “Ginc un Es”, “Emburgas Zēni”, “Klaidonis”, “Jūlijs”.

 

Sirdsdziesmas bez fonogrammām

Šlāgeraptaujas skatītājus 7. jūlijā klātienē Ventspilī un pie televizoru ekrāniem gaida muzikāli daudzveidīgs aptaujas noslēguma koncerts “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī” – tautā iemīļoto, ilggadējo aptaujas vadītāju Gunta Skrastiņa un Raivas Veidenbaumas uzraudzībā.

Šā gada fināla konkursa jauninājums – uzsvars likts uz grupu “dzīvo” skanējumu, cenšoties izmantot pēc iespējas mazāk fonogrammu. “Īstenojam vēlmi, ko jau vairākus gadus pauduši mūsu skatītāji un paši muzikanti,” atklāj šlāgeraptaujas producente Jana Priedniece, solot, ka arī nākotnē spēja uzstāties “dzīvajā” būšot viens no kritērijiem, lai dziesma varētu startēt aptaujā. “Dziesmu pieteicējiem jārēķinās, ka viņu dziesma var iekļūt finālā un turpmāk tai noslēguma koncertā būs jāskan dzīvā sastāva izpildījumā.”

 

“Latvijas šlāgeraptaujā iesniegtās dziesmas kļūst arvien kvalitatīvākas, un tas liecina, ka krīzes laiks, kas bija pirms diviem gadiem, pārdzīvots,” vērtē J. Priedniece.

 

Atskatoties uz aizvadīto sezonu, producente secina, ka šlāgermuzikanti jaunas dziesmas aptaujai piesaka aptuveni tikpat aktīvi kā pērn, vidēji katrā no četriem aptaujas posmiem iesūta aptuveni 40 jaunumu, no kurām ikreiz trīs iegūst iespēju sacensties par uzvarētājas titulu aptaujas noslēgumā Ventspilī.

Ar jaunām dziesmām Ventspilī šogad viesosies arī Sandra Maija Ķuze no Kanādas, bet uz karnevālu latviešu garā “Malēnieši” aicinās Liepājas teātra aktieri un citi koncerta viesi. Pēc koncerta un labākās dziesmas noskaidrošanas sekos zaļumballe kopā ar grupām “Klaidonis” un “Baltie lāči”.

 

Akīvākie censoņi – latgalieši

“Lielākas izredzes kļūt par aptaujas kandidātu, protams, ir tiem, kas aptaujā piesaka gatavu dziesmas video, tomēr galvenais kritērijs ir un paliek kvalitāte,” uzsver J. Priedniece. Aizvadītajā aptaujas sezonā aktīvākie jaunu dziesmu radītāji bijuši Latgales puses muzikanti, par to liecina arī šlāgeraptaujas fināls, kurā vismaz puse dalībnieku ir no zilo ezeru zemes, bet “Baltie lāči” aptaujā iekļuvuši pat ar divām dziesmām – tiesa, finālā iekļuvušas arī divas Harija Ozola un Santas Zapackas kompozīcijas. “Šogad pavisam pieklusuši vidzemnieki, ceru, ka nākamajā aptaujas sezonā viņi sasparosies divtik,” secina J. Priedniece. Viņa priecājas, ka arī šogad šlāgermuzikantu “veterānu” pulkam turpina pievienoties jauni censoņi – lielāko skatītāju mīlestību šogad ieguvuši aptaujas jaunpienācēji – Rēzeknes grupa “Ginc un Es”, kuri ieguvuši iespēju piedalīties arī fināla sacensībā.

Paši šlāgermuzikanti, aptaujas finālisti Sirdsdziesmas sacensību gaida ar nepacietību, gan atzīstot, ka šoreiz prognozēt uzvarētāju esot grūtāk nekā citus gadus – it visi “spēlētāji” esot spēcīgi, tālab skatītāju telefonbalsojums izšķiršot, vai Sirdsdziesmas godu iegūs kāda no veterānu radītajām kompozīcijām, vai varbūt liktenis lems par labu aptaujas jaunākajiem dalībniekiem.

 

Sacensība būs sīva

Ikgadējo šlāgeraptaujas fināla dalībnieku – “Balto lāču” – līderis Andris Baltacis atzīst, šogad aptaujas finālu gaidot pat vairāk nekā citreiz, un secina, ka aptauja kļuvusi profesionālāka – arvien lielāks esot muzikantu “dzīvo” sastāvu īpatsvars, kas liekot cerēt, ka fonogrammu laikmets šlāgermūzikā lēnām virzās uz pagātni. “Protams, tas nozīmē arī to, ka mums kā grupai atbildība ir lielāka, bet konkurence – spēcīgāka. Prieks, ka arī šogad Latgali pārstāv vesels pulks muzikantu,” pauž Baltacis. “Noteikti laureātu rindās būs Santa un Harijs (Harijs Ozols un Santa Zapacka), būs arī kāds no jaunpienācējiem, arī paši ceram nepalikt starp pēdējiem,” prognozē muzikants. Ventspilī “lāči” uz skatuves kāps, lai atskaņotu divas fināla dziesmas “Svētceļnieks” un “Lilī Marlēn”, gan jaunu dziesmu, kas tapusi, sadarbojoties ar trimdas latvieti Sandru Maiju Ķuzi, un, visbeidzot, līdz ar grupu “Klaidonis” spēlētu lielo šlāgeraptaujas balli.

“Nav svarīgi, kāds ir iznākums, galvenais parādīt sevi no labākās puses, un skatītāji paši izlems, kas sirdij tuvākais,” teic Zemgales šlāgermuzikantu pārstāvis, “Dobeles zemessargu” vadītājs Artūrs Reiniks, piebilstot, ka koncertā skatītājiem vērtēšanai piedāvās arī jaunas dziesmas – gan eksotisko dziesmu, kam iedvesma rasta, ceļojot uz Jamaiku kopā ar grupu “Tērvete”, gan Heinriha Kalvīša dziedāto “Karavīri zaļumballē”.

 

“Pērn pierādījām sevi pirmoreiz, gribētos šogad latiņu celt vēl augstāk,” teic aizvadītā gada šlāgeraptaujas jaunpienācēju – Rēzeknes grupas “Galaktika” muzikants Vi
tolds Gorņevs, atzīstot – pirms fināla uztraukums neviltots.

 

Reņķa dārzā “Galaktika” uzstāsies paplašinātā sastāvā un sola pārsteigumu – dziesmu, par kuru jau tagad klausītāji izrāda ievērojamu interesi. “Ceru, tā nākamajā aptaujas sezonā atstās paliekošas pēdas latviešu šlāgermūzikā,” teic muzikants, atklājot, ka neilgi pēc šlāgeraptaujas fināla gan tautā iemīļotās, gan pilnīgi jaunas “Galaktikas” dziesmas iznākšot grupas debijas albumā.

 

Galvenais – lipīga dziesma

Šlāgeraptaujas veterāns Harijs Ozols uzsver, ka panākumu un meistarības pamatā ir stabilitāte, un paredz, ka šogad augstāko vietu varētu iegūt Igauņu ģimene no Gaigalavas, otro – “Baltie lāči” vai kapela “Jūlijs”.

“Protams, ikvienam, kas piedalās šajā sacensībā, kaut uz mirkli gribas uzvarēt, tādi ir spēles noteikumi, tomēr vēlu veiksmi visiem dalībniekiem,” pasmaida pieredzējušais dziedātājs. “Mans un Santas priekšnesums koncertā būs kā pateicība skatītājiem, kuri balsojuši par mums – pateicoties viņiem, esam nokļuvuši tur, kur esam.”

Līvānu kapelas “Jūlijs” dibinātājs Jūlijs Stikuts par iekļūšanu šlāgeraptaujas finālā ir patiesi pārsteigts, uzsverot, ka veiksmes pamatā allaž ir laba dziesma. “Laikam patrāpījās labs vācu šlāgeris, melodija ļoti lipīga,” ar smaidu spriež sirmais muzikants. “Iekļūšana noslēgumā ir laba dāvana mūsu kapelas 25. jubilejā, patiesībā cerējām labi ja uz desmitnieku, tādēļ muzikantu kapelai tas ir liels notikums,” priecājas Jūlijs. Viņš paredz, ka aptaujas augšgalā iekļūs “Emburgas zēnu” un grupas “Klaidonis” dziesmas. Aptaujas fināldziesmu – trīsdesmitajos gados Paula Saksa dziedāto “Reiz vecās dzirnavās” – noslēguma koncertā Jūlijs Stikuts dziedās kopā ar kapelu, kurai pievienosies arī dziesminieka mazdēls Ivo Pētersons. Uzziņa

 

Pasākums sākums – 19.30

Vieta – Ventspils, Reņķa dārzs.

Noslēguma koncerts “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī” – 21.15 (tiešraide Latvijas televīzijas 1. kanālā).

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: Ls 4 ; skolēniem, pensionāriem, invalīdiem – Ls 3.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+