×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Vai iesaistāties labdarības pasākumos?


Foto - LETAFoto - LETA

Baiba, strādā valsts pārvaldē:
 “Jā, dažreiz ir sanācis, piemēram, “Ziedot.lv” rīkotajās Labestības dienās. Esmu ziedojusi gan telefoniski, gan ar bankas pārskaitījumu. Mantas gan ne, jo šie pasākumi parasti notiek brīvdienās, bet es dzīvoju tālu no Rīgas.

Labdarības pasākumi, manuprāt, ir lieliska lieta, jo pārsvarā visi gaida palīdzību tikai no valsts, taču būtībā arī mums pašiem kaut kas lietas labā jādara. Tāpēc arī piedalos. Man patīk redzēt un sajust to, ka visi kopā daudz ko var paveikt. Turklāt konkrētajiem “Ziedot.lv” un LNT labdarības pasākumiem, nekautrēšos teikt, ir arī labs mārketings, jo cilvēkiem gribas redzēt, kam viņš palīdz. Mēs neredzam visus, kam palīdzam, taču vismaz dažus gan, un tas ļoti daudz ko izsaka ziedotājiem.”

 

Georgs Ostrovskis, pensionārs:
 “Es ziedoju regulāri. Katru mēnesi vienu divus latus atvēlu slimajiem vai pamestajiem bērniem, piezvanot pa ziedojuma tālruņiem, ko reklamē televīzijā. Reizēm arī presē ir kāds īpašs lūgums pēc palīdzības – arī tad izpalīdzu. Uzskatu, ka nodrošināt šādu iespēju ikvienam ziedot ir pareizi un nepieciešami.”

 

Natālija Vlasenko, pārdevēja:
 “Akcijās nepiedalos. Labāk palīdzu cilvēkiem, kurus pazīstu vai vismaz zinu. Šodien pat esmu sagādājusi dažādus augļus, ko aiznesīšu 82 gadus vecai, vientuļai kundzītei. To pat nesaucu par ziedojumu, bet mazu dāvaniņu, ar ko pelēkajā ikdienā ienest kaut mazliet prieka. Nupat savācu veselu maisu ar drēbēm, kas maniem bērniem vairs neder, ko ar paziņas starpniecību nodošu trūcīgajiem bērniem. Gribu darīt citiem labu, bet vēlos zināt, kam es palīdzu. Labdarības akcijas atbalstu un priecājos par tām. Pati gan nezvanu, jo man ir kam palīdzēt tiešā veidā. Arī kolēģei ir bērns invalīds, kuru atbalstu. Nesen, piemēram, nopirku biļetes uz cirku, lai dzīvē kāds prieks.”

 

Ija Rutkovska, bankas darbiniece: 
”Speciāli ne, taču tad, kad tiek rīkotas akcijas – “Eņģeļi pār Latviju” vai “Labestības diena” –, parasti piezvanu pa ziedojumu tālruni un atvēlu kādu latu. Priecājos, ka šādas akcijas tiek rīkotas un mums, ikdienas māktajiem un skrienošajiem cilvēkiem, tiek aktualizēta problēma, kā arī piedāvāta iespēja izdarīt labu darbu mums ērtā veidā – vienkārši piezvanot. Mantiskos ziedojumus arī labprāt veiktu biežāk, taču diemžēl to sanācis darīt vien pāris reizes, jo tam vajadzīgs transports un laiks. Labdarības akcijas vērtēju ļoti pozitīvi, jo ikdienā aizmirstam par līdzcilvēkiem, kuriem ir daudz grūtāk dzīvot nekā mums. Visiem jāpatur prātā, ka ir tāda lieta kā slimības un ka šādos brīžos cilvēki nespēj sev līdzēt pašu spēkiem, tāpēc katram jāziedo kaut viens lats, lai sniegtu atbalstu un visi kopā palīdzētu daudziem atkal kļūt laimīgiem.”

 

Rita, pensionāre:
 “Es tiem vairs neticu. Ja kādam vēlos ziedot, daru to tieši, taču ne ar starpniekiem. Mana attieksme pret visām šīm labestības akcijām mainījās pēc gadījuma, kad “Ziedot.lv” vāca naudu, lai no ārzemēm uz Latviju pārvestu narkokurjera pīšļus. Es neuzskatu, ka šis ir gadījums, kurā jāiesaista sabiedrība un jālūdz tās ziedojumi. Ir neskaitāmi daudz slimu bērnu un nevarīgu vecu cilvēku, kuriem atbalsts ir daudzkārt nepieciešamāks. Arī mani ģimenes locekļi un vairāki paziņas pēc šā precedenta pārstāja ziedot. Tas nebija labi. Esmu ilgi, teju desmit gadus, palīdzējusi vecai, vientuļai kundzei gan ar klātbūtni, gan naudiņu, kā arī personiski vērsusies ar palīdzību pie televīzijā redzētiem grūtdieņiem. Man šķiet, mūsu valstī labdarības akciju organizētāji vēl nav īsti gatavi šim procesam. Daudz kas notiek ļoti teatrāli, nedabiski un bikli. Sabiedrība ir gatava ziedot, taču ir par maz informācijas par to, kur tad īsti paliek savāktā nauda un kā tā tiek izlietota. Man un, domājams, daudziem citiem tas ir ļoti svarīgi. Turklāt trūkst informācijas arī par to, par kādiem līdzekļiem tiek uzturētas šīs labdarības organizācijas un rīkotas akcijas.”

 

Fakti

Šogad jau septīto gadu pēc kārtas 26. maijā notiks LNT, “Ziedot.lv”, “Swedbank” un “Rimi” rīkotā labdarības akcija “Labestības diena” ar mērķi uzlabot smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt viņiem dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi.

Ikviens var piedalīties Labestības dienas pasākumos pie Kongresu nama Kronvalda parkā visas dienas garumā, kā arī ziedot portālā “Ziedot.lv”, zvanot pa labdarības tālruni 90006383 (1 lats) vai ziedojumu kastītēs “Swedbank” filiālēs, “Rimi” un “Supernetto” veikalos visā Latvijā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+