×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Vai vajadzīgs Dziesmu svētku muzejs?

Foto: LETAFoto: LETA

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku "Līgo!" noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

“LA” ilggadējās lasītājas Regīnas Cīrules sirdslieta ir koris, koru mūzika. Lai gan pati savos 83 gados vairs nedzied korī, tik un tā vērīgi seko notikumiem Latvijas kultūras dzīvē, regulāri apmeklē pasākumus, koncertus, izrādes. Nupat ar sajūsmu klausījusies Losandželosas latviešu vīru kori “Uzdziedāsim, brāļi!” no ASV.

R. Cīrule: “Klausoties kolektīva uzstāšanos, jau ne pirmo reizi prātā ienāca doma par Dziesmu svētku muzeju. Mēs ļoti lepojamies ar saviem Dziesmu svētkiem, stāstām par to ciemiņiem, bet vai mums ir vieta, kuru apmeklējot rastos priekšstats par šo unikālo notikumu?”

Muzejā varētu apkopot svētku vēsturi, notikumus, skaistos tautas tērpus, piemiņas lietas, pašu dziedātāju stāstus par izjusto un pārdzīvoto, gan gatavojoties svētkiem, gan piedaloties un izbaudot tos.

“Manuprāt, Dziesmu svētku muzejs ir pat aktuālāks par Laikmetīgās mākslas muzeju,” saka ilggadējā koriste, uzsverot, ka tieši šis muzejs būtu vispiemērotākā dāvana Latvijas 100 gadu jubilejā.

R. Cīrule vēlas ar laikraksta starpniecību uzzināt arī citu Latvijas iedzīvotāju, svētku dalībnieku domas par viņas ierosinājumu. Tātad gaidām jūsu vēstules! Rakstiet “LA” Dzirnavu ielā 21, Rīgā, LV-1010 vai elektroniski vestules@la.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+