Latvijā
Rīga

Vai vērts pārdeklarēties? 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijā reizi gadā tiek fiksēts, kuras pašvaldības teritorijā ir deklarēts iedzīvotājs un kura pašvaldība tādējādi saņems 80% no viņa samaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN), pastāstīja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis. IIN maksājumiem par pamatu tiek ņemta kārtējā gada 1.janvārī deklarētā dzīvesvieta. Tādējādi, ja cilvēks gada vidū maina deklarēto dzīvesvietu, arī visu atlikušo gadu viņa samaksātais IIN nonāks tās pašvaldības budžetā, kurā viņš bija deklarēts gada pirmajā dienā.

Pēc pašvaldību vēlēšanām, kurās Rīgā vairāk nekā puses vēlētāju atbalstu saņēma līdzšinējais Rīgas domes vadošais politiskais spēks “Saskaņa”/”Gods kalpot Rīgai”, vairāki tvitera lietotāji pauduši neapmierinātību ar vēlēšanu rezultātiem un gatavību deklarēt dzīvesvietu citā pašvaldībā, lai nemaksātu nodokļus Rīgai, bet gan citai pašvaldībai.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi nonāk gan valsts, gan pašvaldību budžetā–valsts budžetā tiek iemaksāti 20% no IIN, bet 80% nonāk tās pašvaldības budžetā, kurā iedzīvotājs deklarējis dzīvesvietu.

LA.lv