×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Valsts prezidents: mums ir svarīgi sadarboties ar Baltkrieviju

berzinsa_leta2

Latvijai ir svarīga ekonomiskā sadarbība ar Baltkrieviju un šīs attiecības būtu jāturpina, šodien intervijā Latvijas Radio 4 sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš norādīja, ka mēs vēsturiski esam kaimiņi ar baltkrieviem un pēdējā laikā sadarbība ir tikai uzlabojusies.

Bērziņš arī nesen apmeklējis Daugavpili, kur klātienē pārliecinājies, cik veiksmīgi norit pārrobežu sadarbība, kura tiekot nostiprināta arī līgumos.

“Mums tas ir jāstiprina un jāiet uz priekšu,” sacīja Bērziņš un piebilda, ka, pēc viņa domām, arī domstarpības ar Eiropas Savienību varētu būt īslaicīgas.

“Viņi ir mūsu kaimiņi, un es uzstāšu, lai šīs attiecības uzlabojas,” norādīja prezidents. Tiesa, ja ES lems par sankcijām, mums tās būs jāpilda, atzina Bērziņš.

Jau ziņots, ka lēmums par ekonomiskajām sankcijām pret Baltkrieviju varētu tikt pieņemts mēneša laikā. ES piemērotās sankcijas varētu būt liegums atsevišķiem Baltkrievijas uzņēmējiem iebraukt ES teritorijā un sakaru pārtraukšana ar uzņēmumiem, kuriem ES ir nozīmīgs tirgus.

Lai arī Latvija nav atbalstījusi un neatbalsta ES ekonomisko sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju, visticamāk, tuvākā mēneša laikā ES šādas sankcijas pret mūsu kaimiņvalsti tomēr piemēros, vakar Latvijas Radio atzina Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Teikmanis.

Diplomāts skaidroja, ka Latvijas pozīcija vienmēr bijusi, ka izolēt Baltkrieviju nav tā labākā politika, jo tikai dialogā var risināt problēmas. Tomēr pašlaik Baltkrievija pati sevi dzenot iekšā izolacionismā.

ĀM valsts sekretārs uzskata, ka ES ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju šoreiz tiks ieviestas, jo daudzas ES valstis ir noskaņotas ļoti apņēmīgi.

Latvija debatēs par ekonomiskajām sankcijām vienmēr esot bijusi ļoti aktīva un līdz šim tās nav atbalstījusi, jo tās varot atstāt ļoti nopietnu ietekmi uz vienkāršajiem kaimiņvalsts iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+