×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. septembris, 2013
Drukāt

Valsts robežsardzes kinologu komanda uzvar sacensībās Nīderlandē

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Valsts robežsardzes komanda kopvērtējumā uzvarējusi 22.starptautiskajās kinologu un dienesta suņu biatlona sacensībās Nīderlandē, tālu aiz sevis atstājot Šveices un Nīderlandes valsts bruņoto spēku izlases.

Valsts robežsardzes koledžas direktora palīdze Žanna Kalvāne aģentūru LETA informēja, ka kinologi ar dienesta suņiem veica distanci ar šķēršļiem, šāva mērķī, pildīja aizsardzības vingrinājumus.

VRS sacensībās Nīderlandē pārstāvēja Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra priekšnieks majors Valdis Bikovskis ar dienesta suni Roxi, vecākais inspektors virsleitnants Atis Ozers ar dienesta suni Capri, inspektors virsseržants Aleksandrs Kangurs ar dienesta suni Ovidus, VRS Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Aleksejs Seļskis ar dienesta suni Bona, inspektors virsniekvietnieks Romvalds Geidāns ar dienesta suni Zenit, Viļakas pārvaldes Šķilbēnu inspektors (kinologs) virsniekvietnieks Dainis Razminovičs ar dienesta suni Job.

Seļskis (grupā vecumā līdz 36 gadiem) ar dienesta suni Bona ieguva 1.vietu, Bikovskis (36-45 gadi) ar dienesta suni Roxi – arī 1.vietu.

Atsevišķi no biatlona dalībnieku pamatdaļas tika vērtēti kinologi ar dienesta suņiem, kuri netiek izmantoti aizsardzības specializācijā. Latvijas izlases dalībnieks Razminovičs ar dienesta suni Job šajā vērtējumā izcīnīja 3.vietu.

Visu sacensību dalībnieku kopvērtējumā individuāli Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvis Seļskis ar dienesta suni Bona ieguva 1.vietu, bet Bikovskis ar dienesta suni Roxi – 3.vietu.

Kopumā 22.starptautiskajā kinologu un dienesta suņu biatlonā, kas norisinājās Nīderlandes Karalisko gaisa spēku bāzē Vēnsdrehtā, piedalījās 18 komandas no deviņām valstīm. Kopvērtējumā sacensībās uzvarēja Latvijas komanda, tālu atstājot aiz sevis Šveices bruņoto spēku izlasi otrajā vietā un Nīderlandes valsts bruņoto spēku izlasi trešajā vietā.

Biatlonā kopumā sacentās 160 kinologi ar dienesta suņiem. Latvijas robežsargi sacīkstēs izcīnīja vairākas godalgotas vietas individuāli.

2012.gadā Nīderlandē 21.starptautiskajā kinologu un dienesta suņu biatlonā kopvērtējumā mūsu valsts robežsargu izlase ieguva godalgoto trešo vietu.

Latvijas VRS kinologi ar dienesta suņiem aktīvi piedalās dažādās starptautiskās sacensībās no VRS Kinoloģijas dienesta dibināšanas laikiem un vienmēr ar panākumiem, skaidroja Kalvāne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+