Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Johanna, Hanna, Jana
Piektdiena, 15. decembris, 2017
24. februāris, 2015
Drukāt

Vārda īpašnieku skaits nepārtraukti mainās (1)

Foto: LETAFoto: LETA

“Latvijas Avīzes” lasītājs R. Dambergs ir neizpratnē, kāpēc mūsu laikrakstā minētais vārda dienu svinētāju skaits bieži vien atšķiras no citur norādītā, piemēram, dažos citos laikrakstos un interneta vietnēs. Statistikas dati par vārda īpašnieku skaitu, saprotams, nepārtraukti mainās, jo ik dienu kāds piedzimst un iegūst vārdu, bet daudzi aiziet mūžībā.

“Latvijas Avīzes” redakcija vienojusies ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un katru nedēļu saņem aktuālāko informāciju par reģistrētajiem kalendārā iekļautajiem vārdiem. Taču jebkuram no plašsaziņas līdzekļiem, tāpat kā jebkuram interesentam, ir iespēja pārlūkot datus, kas atrodami PMLP personvārdu datu bāzē, kas sniedz ziņas par to, cik personu ar konkrētu vārdu reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā.

PMLP sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Laiva atgādina: ”Vārda dienu statistika, kuru izsūtām katru nedēļu, tiek arī sagatavota katru nedēļu. Bet mūsu mājaslapā datubāze netiek tik regulāri atjaunota, jo vārdu mums Latvijā ir ļoti daudz un šādu datu atlasīšana ir ļoti laikietilpīga. Mājaslapā tādēļ arī ir norādīta atsauce – “Datu bāzes stāvoklis uz 29.10.2014.”. Mājaslapas datu bāzi atjaunojam ne retāk kā reizi pusgadā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PALDIES LA PAR KALENDĀRU. Nav gadījies redzēt citus datus par vārda dienu datumiem citos izdevumos, kas nesakristu ar jūsu kalendāru. ĻOTI SKAISTS KALENDĀRS! Arī darāmie darbi NEKAD NAV NESUŠI SLIKTUMU, piem. dārzeņu, puķu sēšana vai pārstādīšana. PALDIES!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+