×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Vecpiebalgas iedzīvotāji pārliecina saglabāt dabas zonējumu (1)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Ar Vecpiebalgas iedzīvotāju un pašvaldības uzvaru noslēgusies diskusija par dabas aizsardzības plāna veidošanu.

“Latvijas Avīzē” šā gada 25. februārī rakstā “Steidz izcirst kokus pirms lieguma” vēstījām, ka Vecpiebalga ir vienīgais no deviņiem novadiem, kur iedzīvotāji iebilst jauna dabas aizsardzības plāna izveidei. Jaunais plāns paredzētu jaunus dabas liegumus, kas neļautu būvēt mājas un cirst mežu. Novada iedzīvotāji, baidoties par striktākiem saimnieciskās darbības ierobežojumiem, steidza izcirst kokus.

Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas eksperts Andris Soms redakcijai pavēstīja, ka panākts kompromiss ar Vecpiebalgas novada domes pašvaldību – domes deputāti apstiprinājuši pozitīvu atzinumu aizsargājamo ainavu apvidus “Vecpiebalga” dabas aizsardzības plāna tālākai virzībai un vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards to apstiprinājis. Apstiprinātais plāns sniedz ieteikumus teritorijas apsaimniekošanai, lai ilgtermiņā saglabātu dabas vērtības. Iedzīvotājiem saistībā ar plāna apstiprināšanu jauni saimnieciskās darbības ierobežojumi nav noteikti, nav arī­dzan iecerēts tuvākajā laika tos noteikt, teic Dabas aizsardzības pārvaldē.

Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde-Andersone atzina – pašvaldība ir ļoti apmierināta ar sasniegto iznākumu. “Ir saglabāts esošais zonējums, nav uzlikti papildu saimnieciskās darbības ierobežojumi. Protams, žēl izcirsto mežu. Ceru, ka vecpiebaldzēni neizmantos dabas aizsardzības plāna apspriešanas laikā izņemtās atļaujas,” tā E. Frīdvalde-Andersone.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. DAP mānās, visus gadus zonējumus mainija bez īpašnieku piekrišanas utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+