×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Vēji gaudo… Kā noblīvēt logus?

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Šogad atkal tāda ziema, ka vēji gaudo pa visām malām un no logiem dikti pūš. Esmu visos salīmējusi blīvgumijas, tagad tos grūti aizvērt, bet šķiet, ka efekts tomēr ir mazs. Vai ir labāki risinājumi, kā noblīvēt logus?” 
Inga C. Saulkrastos

 

Pašlīmējošās blīvgumijas ir ātrs risinājums, ja no loga pūš, bet ne labākais veids, kā risināt šo problēmu. Turklāt, izvēloties šīs blīvgumijas, jāņem vērā, ka tām ir dažāds biezums, jo paredzētas dažāda platuma spraugām. Ja vēji dikti gaudo, cilvēkam liekas, ka jāņem biezākā gumija, kas, iespējams, vislabāk pasargās no aukstuma. Tā var būt kļūda – blīvgumiju izvēlas atkarībā no spraugas platuma. Ja logu pēc noblīvēšanas ir grūti aizvērt, ar laiku visa konstrukcija var deformēties, kas nereti noved pie vēl lielāku spraugu veidošanās, turklāt, ar spēku aiztaisot logu, var sabojāt furnitūru.

Ja pašu spēkiem neizdodas īsti labi noblīvēt logus, ieteicams šo darbu uzticēt speciālistiem. Viskvalitatīvākais variants ir iefrēzējamās blīvgumijas – cauruļveida silikongumija, kuru iemontē iepriekš precīzi izveidotā spraugā. Tās kalpo 3 – 5 gadus un patiešām efektīvi likvidē vēja gaudas. Speciālisti aprēķinājuši, ka tā varot novērst pat līdz 20 % siltuma zudumu. Vienīgi jāpiebilst, ka vecām mājām ar seniem logiem šis veids var nebūt nepiemērots, ja spraugas ir dažāda platuma un rāmji nav taisni. Izmaksas par logu un durvju šādu blīvēšanu – aptuveni 1,50 – 2,50 lati par katru tekošo metru (darbs plus materiāls, cena atkarīga no logu veida). Speciālistus, kas iefrēzē blīvgumijas, var meklēt SIA “Andris siltināšana” (tālr. 67281829), par logu blīvēšanu var interesēties SIA “SB un Partneri” (tālr. 26107750), konsultācijas var saņemt arī SIA “Pastorāts” (e-pasts: edgars.bukavs@pastorats.lv).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+