Latvijā
Kriminālziņas

Ventspilnieks iestājas darbā un īsteno labi pārdomātu noziedzīgu shēmu1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijas Pālens/LETA

Valsts policijā maija beigās tika saņemta informācija par to, ka kāda uzņēmuma darbinieks ir piesavinājies vairākus tūkstošus litrus degvielas, radot uzņēmumam vairākus tūkstošus eiro lielus materiālos zaudējumus.

Vīrietis, izmantojot savām vajadzībām uzņēmumam piederošo starptautisko kredītkarti degvielas iegādei, to iepildījis savām privātām vajadzībām.

Tāpat viņš ar savu paziņu degvielu pārdevis tālāk citām personām zem tirgus vērtības.

Iedzīvotāji par degvielu samaksājuši skaidrā naudā, kuru tālāk vīrietis, vēloties slēpt iegūto finanšu līdzekļu izcelsmi, iemaksāja sev piederošas firmas bankas kontā.

Šobrīd Valsts policijas Ventspils iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis, dzimis 1960.gadā, uzsākot pildīt savus amata pienākumus uzņēmumā šā gada janvārī, savā rīcībā ieguva uzņēmumam piederošo starptautisko kredītkarti degvielas uzpildei amata pienākuma pildīšanai.

Taču vīrietis, ļaunprātīgi izmantodams viņam uzticētās pilnvaras rīkoties ar uzņēmuma mantu uzņēmuma interesēs un apzinoties, ka uzņēmumam piederošā starptautiskā kredītkarte ir maksāšanas līdzeklis, mantkārīgu motīvu vadīts, nelikumīgi izmantoja maksāšanas līdzekli – iegādājās degvielu savām vajadzībām.

Kopumā kredītkarte tika izmantota piecās degvielas uzpildes stacijās Latvijā.

Kopā ar 1979.gadā dzimušu vīrieti, savu paziņu un sev piederošas firmas darbinieku savā rīcībā esošo un uzņēmumam piederošo starptautisko kredītkarti ar PIN kodu viņš iedeva paziņam ar mērķi pārdot degvielu lētāk.

Personas tika izvēlētas nejauši pie degvielas uzpildes stacijas vai no abu vīriešu paziņu loka. Pēc tam, kad persona bija sev vēlamo degvielas daudzumu iepildījusi sava transportlīdzekļa degvielas uzpildes tvertnē vai citās tvertnēs (kannās), kas atradās transportlīdzeklī, 1979.gadā dzimušais vīrietis par degvielu samaksāja ar uzņēmumam piederošo kredītkarti, savukārt personai prasīja samaksāt par degvielu skaidrā naudā zem tirgus vērtības.

Visus iegūtos skaidras naudas līdzekļus vīrietis atdeva uzņēmuma darbiniekam, kura lietošanā tika nodota starptautiskā kredītkarte.

1979.gadā dzimušais vīrietis apzinājās, ka viņa rīcībā ir cita uzņēmuma maksājuma karte un ka šīs darbības ir nelikumīgas.

Izmeklēšanā ir pierādītas 80 noziedzīga nodarījuma epizodes. Kopumā laika posmā no 2019.gada janvāra beigām līdz 2019.gada aprīļa sākumam uzņēmuma darbinieks viens pats un kopā ar savu paziņu nelikumīgi izmantoja uzņēmumam piederošo starptautisko kredītkarti, kas saskaņā ar Latvijas Kredītiestāžu likuma 1.panta 38.punktu ir maksāšanas līdzeklis un realizēja degvielu, tādējādi viņš savā rīcībā ieguva nelikumīgus finanšu līdzekļus 5140,60 eiro apmērā.

Galvenokārt nelikumīgās darbības tika īstenotas aptuveni no šā gada 12.marta līdz 10 aprīlim.

Vīrietis, uzņēmuma darbinieks, apzinoties, ka finanšu līdzekļi iegūti noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rezultātā, vēloties slēpt iegūto finanšu līdzekļu izcelsmi, veica skaidras naudas iemaksas sev piederošas firmas bankas kontā. Uzdodot minētos finanšu līdzekļus par savas firmas legālā ceļā iegūtiem finanšu līdzekļiem, vīrietis veica dažādus maksājumus no savas firmas bankas konta.

Līdz ar abu vīriešu darbībām uzņēmumam, kurā 1960.gadā dzimušais vīrietis sāka strādāt un kura maksājuma karti izmantoja, nodarīts mantiskais kaitējums par kopējo summu 6389,19 eiro.

Savukārt noziedzīgā ceļā iegūtā nauda tālāk tika realizēta savām un savas firmas vajadzībām. Abi vīrieši ir ventspilnieki un agrāk nav tiesāti, taču ir nonākuši policijas redzeslokā par administratīviem pārkāpumiem.

Saistītie raksti

Saskaņā ar Krimināllikuma 193.panta 2.daļu, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt saskaņā ar Krimināllikuma 195.panta 1.daļu par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Soda apmēru noteiks tiesa.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Pārbauda neonacistu interneta foruma saistību ar Latviju 4
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Prasībām par minimālo skolēnu skaitu neatbilstu lielākā daļa vidusskolu
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Ar ko mērīt vārdus? 1
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Jādomā pašiem par savām interesēm.” Saruna ar filozofijas doktoru Māri Kūli
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” bez Dārziņa izcīna punktu pret Ufu 1
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
8 stundas
DB
Dace Baltruma
Latvijā
Dace Baltruma: Skumdina, cik smaga mūsu plecos padomju domāšanas nasta 3
9 stundas